قیمت گوشت گوسفندی و گوساله

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت گوشت گوسفندی و گوساله نسبت به هفته‌های قبل تغییر چندانی نداشته و به گفته دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی از بابت تامین گوشت نگرانی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان و ران، سردست، ماهیچه و گردن ۵۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و گوساله نیز ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است.

گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق ، بسته‌بندی های خاص یا پاک شده قیمت آن بیشتر یا کمتر باشد.

در میادین میوه و تره بار نیز بر اساس نرخنامه این سازمان قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی و گوساله در بازه قیمتی ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است.

مسعود رسولی – دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور – در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حدودا روزی ۲۵۰ تن گوشت وارد کشور می‌شود، گفت:‌ این گوشت‌ها وارد شبکه توزیع شده و از نظر بهداشتی، اقتصادی، قیمت و… تحت نظارت و کنترل است.

وی با اشاره به اینکه هیچ نگرانی از بابت تامین گوشت در کشور وجود ندارد، گفت: گوشت در کلیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرف میادین میوه و تره بار وجود دارد.

دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور اضافه کرد: قیمت هر کیلو گوشت‌ مخلوط گوسفندی وارداتی بسته‌بندی ۳۱۶ هزار تومان، ران و سردست گوسفندی ۳۷۵ هزار تومان، گردن ۲۸۰ هزار تومان، هر کیلو ران و سردست گوساله ۲۹۹ هزار تومان و مخلوط گوساله ۲۴۵ هزار تومان است. این قیمت‌ها مصوب بوده و همه شرکت‌های بسته‌بندی موظف به رعایت آن هستند. (منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران”ایسنا”)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *