ادامه روند کاهشی قیمت لاستیک عضو اتحادیه لاستیک و روغن تهران با اشاره به تمرکز کارخانه‌های تولید لاستیک بر تولید تایر‌های

ادامه روند کاهشی قیمت لاستیک

عضو اتحادیه لاستیک و روغن تهران با اشاره به تمرکز کارخانه‌های تولید لاستیک بر تولید تایر‌های پرمصرف، گفت: شاهد روند کاهشی قیمت‌ها هستیم و قیمت‌ها به نرخ مصوب نزدیک شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رضا عباس‌آبادی افزود: با توجه به روند کاهشی قیمت‌ها، کارخانه‌ها تمرکز خود را بر تولید سایز‌های مورد تقاضای مردم خاصه خودرو‌هایی با رینگ ۱۳ معطوف کرده‌اند.

وی در مصاحبه با رادیو گفتگو افزود: در این صورت با کاهش التهاب بازار، اعضای صنف لاستیک، نیاز مردم را با قیمت مصوب توزیع و به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسانند و همین باعث شده است که شاهد روند کاهشی قیمت‌ها باشیم و در بازه لاستیک‌های رینگ قیمت‌ها به‌شدت به نرخ مصوب نزدیک شده است.

عباس‌آبادی دانشور ادامه داد: قیمت‌ها برای رینگ ۱۴ نیز به همین شکل است و تقریباً بازار مصرف‌کننده به بازار نرخ مصوب نزدیک شده است و فقط رینگ ۱۳ مانده که کارخانه‌ها تولیدات خود را برای این رینگ نیز افزایش داده‌اند و عرضه بیشتر جوابگوی تقاضای مردم هست و جای نگرانی وجود ندارد، چون لاستیک به‌وفور وجود دارد و به قیمت مصوب بسیار نزدیک خواهد شد.

نائب‌رئیس اول اتحادیه لاستیک و روغن تهران درباره ثبت‌نام توسط تولیدکننده‌ها و ارائه لاستیک با نرخ مصوب به مردم گفت: کسانی که در سایت‌ها ثبت‌نام کردند به روش توزیع نزدیک و به مسیر توزیع صحیح تایر کمک کردند. روش سنتی هم روشی بهینه است که مردم تایر خود را در واحد‌های صنفی تحویل می‌گیرند و راستی‌آزمایی نیز صورت می‌گیرد.

وی با بیان این که محل تعویض و خدمات لاستیک، پنچرگیری‌هاست، گفت: واحد‌هایی نیز هستند که جواز کامل پنچرگیری و لاستیک‌فروشی را دارند و حتی ممکن است تعویض روغنی نیز داشته باشند.

عباس‌آبادی دانشور خاطرنشان کرد: هم اکنون با پرمصرفی تایر روبه‌رو هستیم و فروش نیز فصلی است مخصوصا در تابستان و شب عید که مسافرت‌ها افزایش می یابد. در فصل کشاورزی نیز لاستیک‌های خاص کشاورزی پرمصرف خواهد شد و اتحادیه همواره ناظر و حامی اعضا بوده است و شرایط اقتصادی و بازار گاهی این مسائل را در تلاطم می‌اندازد.

نائب‌رئیس اول اتحادیه لاستیک و روغن تهران راه حل کاهش این تلاطم را تولید سایز‌های پرمصرف دانست و تصریح کرد: اگر این رویه ادامه یابد کارخانه‌ها تولیدات خود را به‌موقع به دست نماینده‌ها خواهند رساند و اعضای ما نیز با قیمت مصوب لاستیک را توزیع می‌کنند.

خبرگزاری صداوسیما،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *