«توزیعِ مناسب» تولید و رضایت مصرف کننده را افزایش می‌دهد وزیر جهاد کشاورزی: «توزیعِ مناسب» تولید و رضایت مصرف کننده را افزایش

«توزیعِ مناسب» تولید و رضایت مصرف کننده را افزایش می‌دهد

وزیر جهاد کشاورزی: «توزیعِ مناسب» تولید و رضایت مصرف کننده را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با امضاء تفاهم‌نامه اتاق اصناف ایران و وزارت جهاد کشاورزی نظام توزیع شفاف سازی و روان سازی می‌شود
نشست هم‌اندیشی روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان امروز برگزار و تفاهم‌نامه «شفاف‌سازی و روان سازی نظام توزیع و روز آمد سازی شیوه‌های نظارت بر بازار» بین اتاق اصناف ایران و وزارت جهاد کشاورزی امضاء شد.
وزیر جهاد کشاورزی در این نشست گفت: امروز در کشور ۸۵ میلیون ایرانی داریم که تامین نیاز مواد غذایی ایشان اولویت وزارت جهاد کشاورزی است.
آقای نیکبخت افزود: تامین نیاز به مواد غذایی باید از راه‌های تولید و واردات انجام شود، اما اولویت ما این است که این نیاز را با تولیدات داخلی تامین کنیم از این رو حمایت از تولیدکننده و کشاورزان نیز ضروری است و این موضوع به تنهایی در وزارت جهاد کشاورزی ممکن نیست و همه باید کمک کنند تا با پایداری در تامین مواد غذایی مواجه شویم.
آقای نیکبخت با بیان اینکه اعتقاد و باور زیادی به تشکل‌های تولیدی و توزیعی دارد، ادامه داد: به همان اندازه که به تشکل‌های تولیدی اهمیت می‌دهم، از نظر بنده، تشکل‌های توزیعی هم اهمیت دارند. امروز تولیدکننده و مصرف‌کننده هر دو از شرایط موجود ناراضی هستند. در این بین لازم است نظام توزیع تمهیدی بیاندیشد که حلقه تامین تا توزیع رضایت نسبی همگان را جلب کند.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در گام اول همکاری‌های دو جانبه اتاق اصناف ایران و وزارت جهاد کشاورزی این تفاهمنامه امضا می‌شود و در گام‌های بعدی نشست‌های تخصصی برگزار خواهند شد تا کالا‌های اساسی و مواد غذایی با شرایط مناسبت‌تری به دست مصرف‌کننده برسد.
ایشان با تاکید بر نظام توزیع گفت: موفقیت اصناف توزیعی و اتحادیه‌های صنفی موجب محبوبیت در اذهان عمومی می‌شود و از سوی دیگر اگر تولیدکننده بداند که بدون واسطه‌های اضافی به بازار دسترسی خواهد داشت و شرایط توزیعی مناسبی در انتظار محصول است و در گرداب سوداگری نمی‌افتد با خیال آسوده‌تری تولید می‌کند و رونق تولید را در پی خواهد داشت.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اهمیت همکاری اتاق اصناف ایران و تشکل‌های صنفی افزود: هیچ قدرتی در تنظیم بازار و رسیدن کالا به دست مصرف کننده نهایی به اندازه اصناف نخواهد بود و اتاق اصناف ایران و تشکل‌های صنفی در این مسیر نقش بسیار مهمی دارند؛ لذا امضای این تفاهم‌نامه را به فال نیک می‌گیریم و در مسیر تامین تا توزیع کالا بیشتر از پیش با اصناف کشور همکاری خواهیم داشت.

خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *