پایش مستمر تخلف دستگاه‌ها از صدور مجوزهای برخط/نظارت و پایش عملکرد دستگاه‌ها در دریافت درخواست

پایش مستمر تخلف دستگاه‌ها از صدور مجوزهای برخط

تهران- ایرنا- نظارت و پایش عملکرد دستگاه‌ها در دریافت درخواست و صدور مجوزهای کسب و کار به صورت کاملا برخط و بدون نیاز به مراجعه حضوری از اقداماتی است که مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار به طور مستمر انجام می‌دهد و قاعدتا درباره اعلام اسامی دستگاه‌هایی که از این مسیر تخلف داشته‌اند نیز هیچگاه ملاحظه کاری نکرده است.

به گزارش ایرنا، وزارت اقتصاد در پاسخ به مطلب ۲۲ مهر ماه سال جاری خبرگزاری تسنیم با عنوان «اتصال صوری ۳۴ مجوز به درگاه ملی مجوزها/ هیچ سازوکاری برای صدور این مجوزها نیست» توضیح داد: برخی از دستگاه‌ها به صورت صوری به درگاه ملی مجوزها متصل شده‌اند و به این ترتیب برای مراجعان و متقاضیان مجوزهای کسب و کار مزاحمت ایجاد می‌کنند که توسط هیأت مقررات‌زدایی و مرکز ملی بهبود محیط کسب‌ و کار شناسایی و لیست متخلفان اطلاع‌رسانی می‌شود.

لازم به یادآوری است که در این زمینه مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وظیفه شناسایی و اعلام متخلفان را برعهده دارد و گزارش این تخلفات را به صورت مستمر ارائه می‌کند و متولی برخورد با متخلفان نهادهای نظارتی و قضایی هستند.

البته فهرست منتشر شده در گزارش رسانه مذکور مربوط به ابتدای تابستان امسال است و فهرست جدید از سوی مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار به‌روز شده است؛ برخی متخلفان از فهرست حذف و برخی دیگر اضافه شده‌اند و در این مورد نیز در روزهای آتی توسط هیأت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب‌ و کار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بنابراین در این زمینه نه‌تنها قصور و اهمالی از سوی مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار صورت نگرفته بلکه مبین تلاش این مرکز برای ایجاد شفافیت کامل در خصوص موضوع مهم صدور مجوزها از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب و کار است.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *