بسته شدن مسیر فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی/سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان

بسته شدن مسیر فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با فعالیت و استقرار کامل سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی، عملا جایی برای فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق باقی نمی ماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی موحدی بکنظر سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تاثیر راه‌اندازی سامانه مودیان در شفاف سازی امور مالیاتی اظهار داشت: این سامانه اساسا برای شفاف سازی طراحی شده و باید تولیدکننده، مصرف کننده و واردکننده مسیر مشخص شده در پایانه های فروشگاهی را طی کنند.

موحدی بکنظر به تاثیر سامانه مودیان در جلوگیری از قاچاق کالا هم اشاره کرد و گفت: با فعالیت و استقرار کامل سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی، عملا جایی برای فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق باقی نمی ماند.

سرپرست مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی افزود: این سامانه برای گروه های مختلف طبقه بندی شده که آنها باید مسیر واردات و تولید را در سامانه پایانه های فروشگاهی دقیقا تعیین کنند تا مالیات واقعی از مودیان اخذ شود. با استفاده از این سامانه، دخالت عوامل انسانی برای اخذ مالیات سلیقه ای حذف و نارضایتی از پرداخت مالیات هم به مراتب کمتر می شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما اقتصاد زیرزمینی کلانی شکل گرفته که مبنای آن هم قاچاق است، تصریح کرد: با استفاده از تمهیدات اندیشیده شده در سامانه مودیان، ارگان و نهادها که باید اقلامی را خریداری کنند، نمی توانند از کالای قاچاق استفاده کنند؛ باید کالایی بخرند که در این سامانه ثبت شده باشد.

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *