ثبات قیمت لوازم التحریر/ بازار راکد است/رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار گفت: از ابتدای امسال تاکنون قیمت لوازم التحریر

ثبات قیمت لوازم التحریر/ بازار راکد است

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار گفت: از ابتدای امسال تاکنون قیمت لوازم التحریر ثبات داشته و در برخی از اقلام مانند خودکار و ماژیک کاهش قیمت هم داشتیم اما از آن سو بازار دچار رکود شده است.

موسی فرزانیان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت قیمت لوازم‌التحریر در آستان بازگشایی مدارس، اظهار داشت: قیمت بخشی از لوازم‌التحریر در ابتدای سال جاری رشد ۲۰ تا ۲۵ درصدی و بخشی دیگر رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی یافت؛ اما از ابتدای سال به این سو هیچ افزایش قیمتی در این حوزه نداشتیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی افزود: البته قیمت بخشی از کالاها مانند خودکار و ماژیک نیز به دلیل رقابت شدید و عرضه مناسب در بازار به ترتیب با کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصد و ۴۰ درصدی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه قیمت دفتر افزایش نیافته است، اضافه کرد: به طول کلی قیمت‌ها در بازار لوازم‌التحریر و نوشت افزار از ابتدای امسال تاکنون ثبات نسبی داشته و عرضه‌ها نیز روال مناسبی را طی کرده است.

فرزانیان در مورد میزان تقاضا نیز با اشاره به اینکه بازار لوازم‌التحریر در رکود به سر می‌برد، گفت: در سال‌های گذشته مردم در این فصل حجم قابل توجهی از لوازم‌التحریر و نوشت افزار مورد نیاز فرزندان خود را خریداری می‌کردند اما طی چند سال گذشته مردم در سطح خرده فروشی کمتر خرید می‌کنند؛ در واقع به علت کاهش قدرت خرید، مردم معمولاً این کالاها را در طول سال تأمین می‌کنند، به شکلی که به جای خرید در یک نوبت، نیازهای خود را در چند نوبت در طول سال خریداری می‌کنند. ‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *