از کاهش قیمت روغن تا تعیین قیمت گندم در هفته آینده/خبرهای مهمی در هفته جاری در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به کاهش قیمت روغن نباتی و عبور

از کاهش قیمت روغن تا تعیین قیمت گندم در هفته آینده

خبرهای مهمی در هفته جاری در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به کاهش قیمت روغن نباتی و عبور میزان خرید تضمینی گندم از ۱۰میلیون و ۱۵۰ هزار تن اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، در این هفته خبر کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی روغن نباتی منتشر شد. بر اساس پیشنهاد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدگنندگان و انجمن صنفی صنایع روغن نباتی به دنبال روند کاهشی نرخ جهانی روغن خام، قیمت انواع روغن نباتی ۱۰تا ۱۵ درصد کاهش یافت.

یکی دیگر از خبرهای مهم این هفته تصمیم گیری در مورد قیمت گندم بود. رئیس اتاق اصناف کشاورزی اعلام کرد که به دلیل وجود اختلاف نظر در تعیین قیمت گندم، جلسه تصمیم گیری نهایی در مورد قیمت خرید تضمینی گندم به هفته آینده موکول شد.

واردات ۱۴ هزار تن حبوبات از روسیه از دیگر خبرهای منتشر شده در این هفته بود. دبیر انجمن حبوبات ایران گفت که در چهار ماهه ابتدایی امسال حدود ۱۴ هزار تن واردات کالای حبوبات از روسیه به ایران صورت گرفته است.

خبر خودکفایی در گندم نان و عبور میزان خرید تضمینی گندم  از مرز ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تن نیز در این هفته منتشر شد.

خبر دیگر در مورد وضعیت شکر در بازار بود. مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که خبرهای منتشر شده در خصوص سهمیه‌بندی شکر کذب است و هیچ مشکلی در تامین شکر در بازار وجود ندارد.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *