نرخ عمده فروشی میوه و سبزیجات در هفته دوم شهریور۱۴۰۲؛ اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی در بازار داخل+جدول

نرخ عمده فروشی میوه و سبزیجات در هفته دوم شهریور۱۴۰۲؛

اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی در بازار داخل+جدول

قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (۶ تا ۱۲ شهریور) از سوی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (۶ تا ۱۲ شهریور) از سوی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام شد. با نزدیک شدن به فصل سرما قیمت سبزی و صیفی‌جات تا حدودی افزایشی می‌شود. در این هفته نارنگی با هر کیلو ۴۹.۸۰۰ تومان میوه نوبرانه بازار میوه است.

بازار میوه

قیمت انواع میوه‌های تولید داخل در میوه فروشی‌های مناطق مرکزی رو به پایین شهر نیز به شرح زیر است؛

هر کیلو انگور ۳۵ تا ۵۸، سیب گلاب ۲۰ تا ۴۹.۸۰۰، هلو هسته جدا ۳۵ تا ۴۹.۸۰۰، هلو انجیری ۲۰ تا ۵۹.۸۰۰، انجیر سیاه ۲۵ تا ۵۹، انجیر زرد ۶۹، شلیل ۴۹.۸۰۰، گلابی ۷۵ و زغال اخته ۱۴۹ هزار تومان است.

بازار میوه‌های آبدار همچنان ارزان‌ترین محصولات را به خود اختصاص داده‌اند؛ هر کیلو هندوانه ۶.۵۰۰ تا ۸.۸۰۰ و خربزه ۲۲.۸۰۰ تومان در حال عرضه است.

در بازار میوه‌های وارداتی هم موز بر اساس عرضه و تقاضا تعیین قیمت می‌شود (نرخ عمده فروشی). انبه نیز هر کیلو ۱۴۵ هزار تومان که وانت بارها آن را به شکل کارتونی کیلویی ۵۵ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

نرخ توت فرنگی هر کیلو ۱۰۰ هزار تومان (قیمت عمده فروشی) به عنوان محصول تولید داخل این هفته گران‌ترین میوه بازار محسوب می‌شود. گفتنی است پسته هر کیلو ۲۵۵ تا ۳۵۰ هزار تومان و بادام درختی تازه ۹۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بازار سبزی‌جات

قیمت انواع میوه‌های تولید داخل در میوه فروشی‌های مناطق مرکزی رو به پایین شهر نیز به شرح زیر است؛

هر کیلو گوجه فرنگی ۸.۸۰۰ تا ۱۰.۹۰۰، هویج و کلم سفید و بنفش ۹.۸۰۰، کاهو رسمی و سالادی ۱۹.۸۰۰، خیار گلخانه‌ای ۳۹.۸۰۰، خیار رسمی ۲۹.۸۰۰ تا ۴۲.۸۰۰، لیمو ترش ۲۹.۸۰۰ و لیمو ترش سنگی ۴۸ هزار تومان تعیین شده است.

سیب زمینی در این بازار هر کیلو ۱۴.۸۰۰ تا ۱۶.۹۰۰ و انواع پیاز شیری (سفید) ۱۰.۸۰۰ تا ۱۳.۸۰۰ و زرد ۱۱.۸۰۰ تا ۱۲.۸۰۰ به فروش می‌رسد.

ارزان‌ترین محصول در بازار سبزی‌جات پیاز و گوجه فرنگی با هر کیلو به ترتیب ۹ و ۱۰ هزار تومان (قیمت عمده فروشی) و گران‌ترین فلفل دلمه رنگی با هر کیلو ۸۵ هزار تومان (قیمت عمده فروشی) است.

در ادامه جدول قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران قابل مشاهده است.

خبرنگار مهر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *