صادرات محصولات لبنی از این استان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

صادرات محصولات لبنی استان مرکزی ۱۰۰ درصد افزایش یافت

اراک – ایرنا – مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: صادرات محصولات لبنی از این استان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

دکتر«محمد فتاحی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۶۶ تن محصولات لبنی از ابتدای سال جاری تاکنون با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند افزایشی داشته‌ است.

وی ادامه داد: ۱۵۷ هزار و ۶۴۹ قطعه آبزیان زینتی از ابتدای سال جاری تاکنون به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ و سه دهم درصد افزایش یافته‌ است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۱۰۳ تن خوراک و مکمل آبزیان، ۵۲ تن پودر گوشت و ۹۱ تن آلایش مرغی نیز از ابتدای سال جاری تاکنون با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شده‌ است.

فتاحی گفت: ۸۸ هزار قطعه پولت تخم گذار نیز امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: ۶۷۵ تن تخم مرغ خوراکی امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در قالب ۲۷ محموله به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار برابر افزایش یافته‌ است.

۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان در استان مرکزی فعال است.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *