طرح تشدید نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران بر “بازار نوشت افزار” ابلاغ شد/ برخی تکالیف عمده‌فروشان و خرده‌فروشان نوشت‌افزار اعلام

برخی تکالیف عمده‌فروشان و خرده‌فروشان نوشت‌افزار اعلام شد

طرح تشدید نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران بر “بازار نوشت افزار” ابلاغ شد/ برخی تکالیف عمده‌فروشان و خرده‌فروشان نوشت‌افزار اعلام شداتاق اصناف ایران، مطابق رویه هر ساله و با توجه به نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، بازرسی بر بازار اقلام پرمصرف مهرماه را افزایش می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، با توجه به نزدیکی به بازار مهرماه که متاثر از بازگشایی مدارس است، بازرسی و نظارت بر بازار کالاهایی نظیر کیف و کفش، پوشاک، دفتر، نوشت افزار و … به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان، حفظ آرامش، کنترل و مدیریت مطلوب بازار افزایش می یابد.
بدین ترتیب و با ابلاغیه اتاق اصناف ایران به اتاق های اصناف شهرستان ها، بازرسان مکلف شدند تا کالاهای مذکور را با مشخصات درج شده تطیبق دهند و به عنوان نمونه تعداد اوراق دفتر را بررسی کنند.
واحدهای صنفی نیز مکلفند ضرایب سود عمده و خرده فروشی را رعایت کرده، قیمت فروش را درج و فاکتور فروش معتبر و رسمی به مصرف‌کنندگان ارائه کنند.
ضمنا واحدهای عرضه کننده نوشت افزار لازم است از عرضه هرگونه نوشت افزار منقوش به تصاویر غیراخلاقی و ضد ارزشی خودداری کنند.
بنکداران و عمده‌فروشان نوشت افزار نیز باید از خرید نوشت افزار بدون فاکتور معتبر و رسمی، قاچاق، تقلبی و بی کیفیت خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *