وجود ظرفیت ایجاد اتحادیه صادراتی//ارومیه و مراغه؛ ششمین مقصد سفرهای استانی رئیس اتاق اصناف ایران/ طاهرمحمدی خبر داد

وجود ظرفیت ایجاد اتحادیه صادراتی

ارومیه و مراغه؛ ششمین مقصد سفرهای استانی رئیس اتاق اصناف ایران/ طاهرمحمدی خبر داد؛ پیگیری راه اندازی بانک اصناف/وجود ظرفیت ایجاد اتحادیه صادراتی/ نارضایتی عمومی از شکل و فرایند مبارزه با قاچاق کالا

حسین طاهرمحمدی، رئیس اتاق اصناف ایران، روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ در ششمین سفر استانی خود، به استان آذربایجان غربی رفت و در چهارمین اجلاس ۱۴۰۲ اتاق اصناف ارومیه حضور یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، حسین طاهرمحمدی رئیس اتاق اصناف ایران در اجلاس اتاق اصناف مرکز آذربایجان غربی در ارومیه که با حضور هیات نمایندگان استان در اتاق اصناف ایران، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و روسای اتحادیه های صنفی برگزار شد، ضمن تبریک و تهنیت عید سعید غدیر خم به خانواده بزرگ ولایتمدار اصناف کشور، گفت: باید ظرفیت موجود در بخش کارتخوان‌های کشور به نفع اصناف مورد استفاده قرار گیرد در این راستا تلاش می‌کنیم بانک اصناف را بزودی راه اندازی کنیم تا از این ظرفیت به نفع خودمان بهره بگیریم.
حسین طاهرمحمدی با بیان اینکه اصناف مهمترین اقشاری هستند که نقش به‌سزایی در شکل‌گیری نظام و انقلاب داشته‌اند، افزود: نقش اصناف در دفاع مقدس، حوادث و بلایای طبیعی و نیز دوران کرونا در کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و اگرچه زیان فراوانی را متحمل شدند، اما پای نظام و ولایت ایستاده‌اند.
وی افزود: اصناف ثابت کرده اند همواره پای ارزش‌های انقلاب، نظام و رهبری ایستاده اند، و ما همراه دولت هستیم و نظام برای ما است و پای نظام ایستاده‌ایم و انتظار ما تسهیل در امور اصناف و اجرای درست امور در رده‌های پایین‌دستی است.

حل مشکلات اقتصادی در گرو رشد تولید و مهار تورم است
طاهرمحمدی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام مهار تورم از سوی مقام معظم رهبری و تاکید چندین ساله بر روی مسئله تولید در کشور عنوان کرد: رئیس جمهور محترم به دنبال تسهیل در امور اصناف است، اما مشکل به اجرا در سطوح میانی و پایینی باز می‌گردد، برون رفت ما از مشکلات اقتصادی در گرو رشد تولید و مهار تورم است.
وی همچنین بر اجرای درست و صحیح قوانین مربوط به سامانه صدور مجوز‌ها افزود: ما خود را مکلف به اجرای صحیح قوانین در این زمینه می‌دانیم، اما مجلس، دولت و وزارت صمت در این زمینه باید حمایت‌های لازم را داشته باشند.
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به ظرفیت اتحادیه صادراتی در آذربایجان غربی به دلیل هم مرزی با سه کشور نیز گفت: باید با ایجاد کارگروه‌های ملی و منابع مالی پایدار از این ظرفیت در استان به خوبی بهره برد.

ضرورت مبارزه با قاچاق سازمان یافته و کلان در کشور
طاهرمحمدی در ادامه با بیان اینکه مبارزه با قاچاق با این شکل و فرآیند فعلی جز نارضایتی عمومی برای نظام و دولت ثمری ندارد، تاکید کرد: باید ضمن فرهنگ سازی در زمینه مبارزه با قاچاق در کشور به جای مبارزه با قاچاق‌های خرد با قاچاق کلان و سازمان یافته در کشور برخورد و مبارزه شود.
پیشنهاد تعبیه منابع مالی پایدار تشکل‌های صنفی در برنامه هفتم توسعه، اجرایی شدن ماده ۷۸ قانون نظام صنفی و تشکیل اتحادیه صادراتی با توجه به هم‌‌مرز بودن استان با چند کشور، ضرورت تغییر در ساختار نمایشگاه ها، توجه به مشکلات بیمه درمانی اصناف، تشکیل کمیته‌های تخصصی برای تمامی شغل ها، تشکیل کارگرو‌های ملی برای تمامی رسته‌ها از دیگر موارد مورد تاکید رئیس اتاق اصناف ایران در این نشست بود.

طاهرمحمدی در پایان این اجلاس از زحمات مجید محبی، رئیس اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی با اهدای لوح، تقدیر کرد.

بازدید میدانی از بازار ارومیه
در ادامه این سفر، طاهرمحمدی از بازار ارومیه بازدید میدانی به عمل آورد و پیرامون مسائل و مشکلات بازار با اصناف، کسبه و بازاریان ارومیه دیدار و گفتگو کرد.
تشکیل کارگروه‌های مالیاتی برای حل مشکلات اصناف کشور
در ادامه این سفر، طاهرمحمدی به شهرستان مراغه از آذربایجان شرقی رفت و در اجلاس مشترک روسای اتحادیه های اتاق اصناف شهرستان مراغه حضور یافت و از تشکیل کارگروه‌های استانی برای بررسی و حل مشکلات مالیاتی واحد‌های صنفی خبر داد. وی گفت: در این کارگروه‌ها به مشکلات واحد‌های صنفی به صورت موردی رسیدگی می شود.
به گفته وی، در صورت لزوم، اصلاح ضرایب مالیاتی نیز با استفاده از ظرفیت کارشناسان اتاق اصناف و سازمان‌های امور مالیاتی طی جلساتی رسیدگی می‌شود.
طاهرمحمدی ضمن انتقاد از دریافت کارمزد از کارتخوان‌های اصناف گفت: گرفتن کارمزد از کارتخوان‌های اصناف جای تامل دارد و چنانچه این موضوع رفع نشود، راه اندازی بانک اصناف ایران را در دستور کار قرار می دهیم.
بازدید میدانی از بازار مراغه
طاهرمحمدی در ادامه ششمین سفر استانی خود در استان آذربایجان شرقی ضمن بازدید میدانی از بازار مراغه، پیرامون مسائل و مشکلات بازار با اصناف، کسبه و بازاریان مراغه دیدار و گفتگو کرد.
وی در ادامه با علی علیزاده نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. علی زاده افزایش مالیات بر درآمد را از مشکلات روز اصناف در کشور دانست و تاکید کرد: با وجود تمامی مشکلات اصناف همیشه و در همه حال در کنار مردم بوده اند.
تجدید میثاق حسین طاهرمحمدی با آرمان‌های بنیان‌ گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و ادای احترام و اهدای شاخه گل بر مزار شهدای گمنام شهر مراغه در حاشیه ششمین سفر استانی رئیس اتاق اصناف ایران به مقصد مراغه انجام شد./
پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *