شفاف‌سازی امور اصناف در اتاق اصناف ایران//رئیس اتاق اصناف ایران در چهارمین سفر استانی به مقصد مرکز استان خراسان شمالی از اولویت های اتاق اصناف ایران خبر داد

شفاف‌سازی امور اصناف در اتاق اصناف ایران

رئیس اتاق اصناف ایران در چهارمین سفر استانی به مقصد مرکز استان خراسان شمالی از اولویت های اتاق اصناف ایران خبر داد؛ شفاف‌سازی امور اصناف در اتاق اصناف ایران/ مبارزه با فساد در سوء استفاده از منابع اصناف/ اصناف شرکای اجتماعی نظام/ اتاق اصناف ایران خدمتگذار یک به یک واحدهای صنفی

حسین طاهرمحمدی، رئیس اتاق اصناف ایران در چهارمین سفر استانی خود در اجلاس (فوق العاده) اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی و به میزبانی مهدی امیدوار، عضو هیات رئیسه و خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی، حضور یافت و بر شفاف سازی امور اصناف و مبارزه با فساد تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی، در این نشست هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی، رئیس اداره نظارت براماکن عمومی، رئیس سازمان بسیج اصناف استان، معاونت بازرگانی داخلی صمت استان و روسای اتحادیه های صنفی در محل سالن همایش اتاق اصناف حضور یافتند.

رئیس اتاق اصناف ایران در این اجلاس، ضمن تبریک یکم تیرماه روز ملی اصناف، فعالان صنفی را بزرگترین بخش خصوصی اقتصادی و امنیت سازان کشور، دانست و افزود: نقش اصناف و بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مبارزه با تحریم های ظالمانه اقتصادی و مدیریت بازار و مبارزه با شیوه بیماری در دوران شیوع ویروس کروناو … پر رنگ بوده و همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی بوده اند.

وی افزود: اصناف در تامین و توزیع کالاهای اساسی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کنند. دستگاه‌های دولتی نیز در مقابل باید با توجه به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال باید نسبت به تسهیل تولید اقدام کنند.

طاهرمحمدی گفت: اتاق اصناف ایران، مشاور و امین نظام و حافظ منافع اصناف است. اتاق اصناف ایران خدمتگذار یک به یک واحدهای صنفی است.

رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: یکی از آسیب هایی که امروز بازار ما را تهدید می کند، جدا شدن از اخلاق اسلامی است. من معتقدم که اثربازدارندگی اخلاق اسلامی به مراتب بیشتر از قوه قهریه است. لذا باید اخلاق اسلامی را در بازار تقویت کنیم.

طاهرمحمدی تاکید کرد: به فرموده حضرت امام (ره) ما باید به تکلیفان عمل کنیم. اگر ما به تکلیفمان عمل کردیم، مشکلات را منتقل کردیم و مسئولی کاری توانست و انجام نداد، تکلیف از روی دوش ما برداشته شده است و اگر ما کاری توانستیم و انجام ندادیم، فردای قیامت باید پاسخگو باشیم. بنابراین باید نقش و جایگاه خودمان با بدانیم.

وی به روسای اتحادیه های شهرستان بجنورد گفت: ممکن است از میزان مراجعات خسته شوید اما این ها لطف خدا به شما است که گرفتاری های مردم را رفع کنید. حتی اگر نتوانید کاری را در لحظه انجام دهید اما همین که گوش شنوایی باشید، به حال بهتر ایشان کمک می کنید.

طاهرمحمدی در خصوص مبارزه با فساد از سوی اتاق اصناف ایران نیز گفت: ما اجازه نمی دهیم که منابع اصناف مورد خدشه و سوءاستفاده قرار گیرد. تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نیز بر مبارزه با فساد است و در این راستا تعارفی با کسی نداریم. پشتوانه ما نیز در این مسیر بعد از خدا، جامعه صنفی کشور است. لذا امیدواریم با همراهی شما در رشد و شکوفایی نظام صنفی کشور و تسهیل شرایط برای فعالان اقتصادی گام های موثر و اثرگذاری برداریم.

عضو هیات رئیسه و خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی در این اجلاس، ضمن خوشامدگویی به رئیس اتاق اصناف ایران، یکم تیر ماه روز ملی اصناف و دهه تولید و تجارت را تبریک گفت و گزارشی از فعالیت ها و برنامه های اتاق اصناف بیان کرد.

امیدوار در ادامه به بیان چالش های موجود در بخش های مختلف اقتصادی پرداخت. در مقابل فعالان اقتصادی خواستار نگاه ویژه دستگاههای اجرائی و دولت به بخش های مختلف خصوصی اقتصادی و همچنین خواستار حمایت های ویژه مالیاتی و پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره شدند که رئیس اتاق اصناف ایران برای پیگیری این امور قول مساعد داد.

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *