درخواست اتاق اصناف از سران قوا، تمدید مهلت و افزایش سقف معافیت مالیاتی خزانه‌دار اتاق اصناف ایران از ارسال نامه به سران سه قوا برای افزایش سقف تبصره ماده ۱۰۰ قانون

خزانه‌دار اتاق اصناف ایران از ارسال نامه به سران سه قوا برای افزایش سقف تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم خبر داد.

به گزارش بازار، مهدی امیدوار عضو و خزانه‌دار اتاق اصناف ایران اظهار کرد: معافیت‌های مالیاتی ۳۹ میلیون تومانی در بازار امروز رقم بسیار پایینی است؛ بنابراین در نشستی که با سازمان امور مالیاتی داشتیم، درخواست افزایش معافیت‌های مالیاتی را ارائه کردیم.

امیدوار گفت: نکته مهمی که وجود دارد اینکه؛ سقف معاملات واحدهای صنفی بالا رفته است، اما سود ایشان کاهش یافته است. مثلا اگر کالایی را قبلا ۵ میلیون تومان می‌فروختیم و ۵۰۰ هزار تومان سود می‌کردیم، امروز شاید قیمت کالا ۳۰ میلیون تومان شده باشد، ولی سود حاصل از آن همچنان حدود ۵۰۰ هزار تومان است؛ با این حال، سازمان امور مالیاتی به جای اینکه به سود و درآمد نگاه کند، سقف فروش را در نظر می‌گیرد لذا سقف تبصره ماده ۱۰۰ که ۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان برای مالیات بر تراکنش‌های کارتخوان‌ها سال ۱۴۰۱ اعلام شده است، عادلانه نیست و با توجه به افزایش قیمت‌ها درخواست اتاق اصناف ایران رقم ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان است.

وی افزود: سال گذشته اگر ۱۰۰ قلم کالا را ۴ میلیارد تومان خریداری می‌کردیم، امسال همان ۱۰۰ قلم شاید ۸ میلیارد تومان شده باشد. پس چرا سقف تبصره ماده ۱۰۰، تنها ۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان است؟

امیدوار خبر داد: رئیس جدید اتاق اصناف ایران به سران سه قوا، نامه‌ای ارائه کرده است. ضمن این که از سازمان امور مالیاتی نیز درخواست کرده‌ایم که این مورد را پیگیری کنند.

خزانه دار اتاق اصناف ایران در خصوص اینتا کدها نیز گفت: سال گذشته ۵۰ درصد تخفیف برای اینتاکدها در نظر گرفته شده بود، ولی امسال تخفیفی گذاشته نشده است. درخواست جدی ما این است که حتما اینتاکدهایی که در سازمان امور مالیاتی هست حتما با تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی اعمال شود.

وی اضافه کرد: در نشستی که با رئیس سازمان امور مالیاتی داشتیم ضمن اعلام این درخواست ها، درباره فعالیت‌های صنفی شراکتی نیز صحبتی شد. سال گذشته شراکتی‌ها هرچندنفر که بودند می‌توانستند ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای چه معافیت مالیاتی استفاده کنند، اما امسال می‌گویند که سقف استفاده از ۱۵ میلیارد تومان بیشتر نباشد. اعتراض کردیم، مورد قبول واقع شد و قرار شد تسهیل شود.

امیدوار اظهار کرد: همچنین از سران سه قوا در خواست کرده‌ایم مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی تا ۱۵ تیر یا نهایتا آخر تیر تمدید شود.

بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *