دبیر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: از رئیس سازمان امور مالیاتی خواسته‌ایم مالیات بر درآمد حاصل از فروش کالاهای اساسی و تنظیم بازاری حذف شود ؛ چراکه این درآمد ناچیز

دبیر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: از رئیس سازمان امور مالیاتی خواسته‌ایم مالیات بر درآمد حاصل از فروش کالاهای اساسی و تنظیم بازاری حذف شود ؛ چراکه این درآمد ناچیز و گاها ضررده شده است.

عبداله توانگر در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران اظهار کرد: فروش آن دسته از کالاهای اساسی که علی رغم تعیین قیمت دستوری توسط دولت مشمول مالیات می شوند، به نوعی برای واحدهای صنفی ضرر ده شده است.
وی افزود: لذا لازم است تا سازمان امور مالیاتی نسبت به صنوفی که با ستاد تنظیم بازار همکاری می کنند، نگاه ویژه ای داشته باشد.
دبیر هیات رئیسه دوره هشتم اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه دولت، قیمت مرغ را در کشتارگاه ها و عمده فروشی ها کیلویی ۷۰ هزار تومان تعیین کرده است تا کیلویی ۷۳ تا ۷۴ هزار تومان برسد. این قیمت برای کشتارگاه ها نیز مقرون به صرفه نیست گاها ۷۲ هزار تومان فروخته می شود. این شرایط حاشیه سود فروشگاه ها و واحدهای صنفی را به شرایط ضرر در ضرر می رساند و این امر مشمول کالاهای دیگر از جمله شکر، گوشت قرمز و … نیز می شود.
توانگر تصریح کرد: باید در نظر داشت در حالت عادی، در انتقال برخی از این کالاها از عمده فروش به مصرف کننده کسری تناژ داریم.
وی گفت: با این توصیف، فروش کالاهای تنظیم بازاری و کالاهای اساسی سود چندانی ندارد و در صورتی که مالیات نیز بر آن تحمیل شود، فروش این اقلام برای واحدهای صنفی ضررده می شود.
به گفته توانگر در نشست روز گذشته هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس سازمان امور مالیاتی مقرر شد به زودی نشستی سه جانبه با همراهی ستاد تنظیم بازار داشته باشیم تا روش شناسی شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *