تسهیلات مشاغل خانگی منتظر ابلاغ شیوه‌نامه بانک مرکزی/ ایجاد ۱۰۳ هزار شغل با مشاغل خانگی رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی وزارت کار با بیان اینکه آغاز پرداخت تسهیلات

تسهیلات مشاغل خانگی منتظر ابلاغ شیوه‌نامه بانک مرکزی/ ایجاد ۱۰۳ هزار شغل با مشاغل خانگی

رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی وزارت کار با بیان اینکه آغاز پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از سوی بانک‌ها منتظر ابلاغ شیوه‌نامه بانک مرکزی است،‌گفت: سال گذشته ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب مشاغل خانگی پرداخت شد.

آزیتا همتیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد وعده‌ای که پیش از این ارائه شده بود که پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در اردیبهشت آغاز می‌شود، گفت: ‌همه فرآیندها در مورد اعتبارات مشاغل خانگی فراهم شده و تخصیص سهم استانها و تهیه برش استانی انجام شده است و در حال حاضر طی مکاتبه با بانک مرکزی تقاضای ابلاغ شیوه نامه پرداخت تسهیلات سالجاری را مطرح کرده‌ایم .

وی اظهار امیدواری کرد، بانک مرکزی در اسرع وقت نسبت به ابلاغ شیوه‌نامه پرداخت تسهیلات مزبور اعم از سقف تسهیلات ، مدت زمان بازپرداخت و سایر موارد را به سرپرستی‌های بانک‌های عامل به ویژه بانک‌های جدید که از امسال به این طرح پیوسته‌اند، اقدام نماید.

رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان داشت: اعتبار مشاغل خانگی سال گذشته ۳ هزار میلیارد تومان بوده که نزدیک به ۲۷۰۰ میلیارد تومان معادل ۹۰ درصد آن پرداخت و جذب شده و امسال با ۳۳ درصد افزایش، سهم تسهیلات مشاغل خانگی به ۴ هزار میلیارد تومان رسیده که سهم همه استان‌ها و شهرستان‌ها از سوی دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تعیین و ابلاغ شده است.

همتیان همچنین خبرداد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۱۸ هزار مجوز صادر شده که نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰۲ درصد رشد داشته است .

رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی در وزارت کار در مورد اشتغال‌زایی طرح مشاغل خانگی نیز گفت: سال گذشته از محل اجرای این طرح، بیش از ۱۰۳ هزار شغل خانگی ایجاد شده که نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰۶ درصد رشد داشته است و توانستیم از ۱ میلیون شغل ایجادی دولت به ۱۰ درصد سهم در حوزه مشاغل خانگی دست پیدا کنیم.

رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی اظهار داشت: در سال جاری تعداد بانکهای عامل از ۴ بانک به ۸ بانک افزایش یافته که شامل پست بانک، توسعه تعاون ، رفاه کارگران، ملت، صادرات، ملی، تجارت و قرض‌الحسنه مهرایران به عنوان عامل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی هستند.

وی در مورد میزان تسهیلات شماغل خانگی نیز بیان داشت: سقف تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته براساس مصوبه شورای پول و اعتبار ، ‌برای مشاغل فردی ۱۵۰میلیون تومان و برای مشاغل پشتیبان با رعایت سقف فردی تا ۴ میلیارد تومان تعیین شده بوده و ما در حال حاضر جهت تعیین میزان سقف تسهیلات در سالجاری منتظر ابلاغ مصوبه جدید شورای پول و اعتبار از سوی بانک مرکزی هستیم .

خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *