برنامه ریزی کسب و کار برنامه ریزی یکی از حیاتی ترین مراحل یک کسب و کار برای رسیدن به موفقیت است.//برنامه ریزی یکی از حیاتی ترین مراحل یک کسب و کار برای رسیدن به موفقیت است.

برنامه ریزی کسب و کار برنامه ریزی یکی از حیاتی ترین مراحل یک کسب و کار برای رسیدن به موفقیت است.

به گزارش بازار، برنامه ریزی یکی از حیاتی ترین مراحل یک کسب و کار برای رسیدن به موفقیت است. برنامه ریزی مجموعه تصمیمات و اقداماتی است که ما برای پیش بینی فعالیت های درستی است که ما برای رسیدن به هدفمان در زمان معلوم نیاز داریم. برای راه اندازی کسب و کار جدید مهم ترین مسئله این است که سازمان به کجا می رود و چگونه به آن هدف خواهد رسید. این مفهوم برنامه ریزی در کسب و کار است. شما ابتدا باید اهداف اصلی کسب و کارتان را مشخص کنید سپس به دنبال بهترین راه ها برای رسیدن به اهدافتان باشید.

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید سه سوال اساسی را از خود بپرسید:

 • اهداف کسب و کار ما چیست؟
 • موفقیت برای هد کدام به چه صورت است؟
 • من و تیمم چگونه با هم مشارکت خواهیم داشت؟

در راستای برنامه ریزی کسب و کار رعایت چند نکته ضروری است

ورود و خروج کارمندان را کنترل کنید

درست است که کسب و کار بدون مشتری هیچ معنایی نخواهد داشت؛ اما این را در نظر بگیرید که شما بدون کارمندانتان قادر به ادامه کار نخواهید شد. کارمندان شما کسانی هستند که به کسب و کار شما را بهبود می بخشند. حقیقتا عملکرد شرکت شما تا حد زیادی به عملکرد کارمندان شما بستگی دارد.

بهترین پیشنهاد برای اداره کردن هر چه بهتر کارمندانتان اتوماسیون حضور و غیاب آنلاین کارمندان است. مساله خیلی ساده است. اگر شما در مدیریت ورود و خروج کارمندانتان دقت داشته باشید در نتیجه در خروجی کار میتوانید موفق تر باشید.

اکثر شرکت ها تمایل به استفاده از دستگاه حضورغیاب دارند. برخی از این نرم افزارهای حضور و غیاب آنلاین قابلیت متصل شدن به دستگاه حضور و غیاب را دارند.

مستندات تحت وب داشته باشید

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار، همواره به دنبال یافتن راه هایی برای افزایش آگاهی و توجه مردم درباره برند، محصولات و خدماتتان هستید.

در حال حاضر برترین راه برای برندسازی کسب و کارتان تولید محتوا تحت عنوان مستندات فنی است. و باید آنها را در فضای وب در دسترس قرار داد.  اسناد فنی شامل مواردی مثل تبلیغات، وبلاگ ها، نظریه هاست. البته اینها تنها چند موردشان بودند.

حقوق و دستمزد کارمندان را به موقع بپردازید

اگر کارمندان راضی و خوشحالی داشته باشید، آنها انگیزه زیادی پیدا می کنند که کسب و کار شما را ارتقا ببخشند و برای افزایش عملکرد خودشان در همه زمینه ها همه تلاششان را به کار می برند.

درست به همین دلیل است که شما می بایست حقوق کارمندانتان را به موقع پرداخت کنید. باید با کارمندانتان درست رفتار کنید و فضای مثبتی برایشان ایجاد نمایید و به آنها نشان بدهید که زحمت هایشان را می بینید.

سامانه حقوق و دستمزد یکی از بهترین راه ها برای محاسبه ی هرچه بهتر حقوق کارمند است. سایت حضور و غیاب آنلاین با انجام محاسبات صحیح و سریع کار را برای مدیران آسان می کند.

دستاوردها و موفقیت های کارمندانتان را شناسایی کنید، برای هر موفقیتی جشن بگیرید و از آنها درباره ایده ها و نظراتشان بازخورد بگیرید و همیشه دنبال راه های جدید برای افزایش روحیه کارمندانتان باشید.

یک برنامه ریزی درست چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • برنامه هایی که تنظیم کردید باید در حال انجام باشند
 • باید مزیت های رقابتی خود را در برنامه ریزی های خود لحاظ کنید
 • برنامه ریزی ها باید شامل اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باشند
 • برنامه ها باید شامل استراتژی های درست باشند
 • برنامه ریزی ها باید طوری تعیین شود که روی مشتری تاثیر بگذارد

یک برنامه ریزی درست برای کسب و کار شامل چه مراحلی است؟

 • پیش بینی هزینه

شما برای کسب و کار خود نیاز دارید یک براورد نسبتا دقیقی از هزینه های تولید محصول، بازاریابی، حقوق کارمندان و امور قانونی و حقوقی داشته باشید تا در کنار شرکا و افزادی که شما را همراهی می کنند یک صورت مالی شفافی داشته باشید. برای براورد هزینه های کسب و کار بهتر است از اتوماسیون حضور و غیاب استفاده کنید و یک سیستم منظم و قانونمند بسازید.

 • تعیین نیاز های کسب و کارتان برای راه اندازی و شروع

نیاز اصلی شما برای راه اندازی کسب و کارتان به دو بخش اصلی تقسیم می شود: نیروی انسانی و تجهیزات. شما باید پیش بینی کنید برای جمع آوری نیروی انسانی و تجهیزات چقدر باید هزینه کنید و با چه میزان نیروی انسانی و تجهیزات کسب و کار شما می تواند شروع به کار کند.

پس از شروع کار و جمع آوری منابع انسانی و تجهیزات بسیار مهم است که شما به درستی آنها را مدیریت کنید.

 • تعیین اهداف کسب و کار

تعیین اهداف کسب و کار به شما این دید را می دهد که شما بدانید برای چه چیز هایی پول، وقت، نیروی انسانی و… را هزینه می کنید و باعث می شود شما در یک مسیر مشخص ثابت قدم باشید. یک برنامه ریزی درست باید دقیق، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی و واقع گرایانه باشد.

 • شرح محصولات و خدمات

باید با زبان کاربران به کاربرانتان کامل توضیح دهید که محصول و خدمات شما قرار است چه نیازی از کاربر رفع کند یا چه ارزش افزوده ای برای کاربر داشته باشد. شما اگر نتوانید کاربر را قانع کنید که به خدمات و محصول شما نیاز دارد کاربر از شما خرید نخواهد کرد و به سراغ رقبای شما میرود. بهتر است هزینه های تولید و قیمت فروش را هم به درستی در این بخش بیان کنید.

کلام آخر

اکثر شرکت های مدرن و بزرگ برای مدیریت راحت تر و افزایش بهره وری شرکت از نرم افزار های منابع انسانی استفاده می کنند. نرم افزار منابع انسانی بسیاری از فرایند ها و کار هایی که به شیوه سنتی پیش می روند را به صورت هوشمند و اتوماسیون پیش می برد. برای مثال یک نرم افزار منابع انسانی کارامد دارای سامانه محاسبه آنلاین حقوق و دستمزد کارمندان است که میزان کارکرد پرسنل و حقوقشان را به طور دقیق محاسبه می کند.

بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *