قیمت جدید تخم‌مرغ اعلام شد در حالی که در روزهای گذشته ایسنا خبری در خصوص اصلاح قیمت تخم‌مرغ منتشر و این خبر تکذیب شد،‌ امروز مجددا خبر اصلاح قیمت تخم مرغ

خبر ایسنا تایید شد

قیمت جدید تخم‌مرغ اعلام شد

در حالی که در روزهای گذشته ایسنا خبری در خصوص اصلاح قیمت تخم‌مرغ منتشر و این خبر تکذیب شد،‌ امروز مجددا خبر اصلاح قیمت تخم مرغ تایید شد.

به گزارش ایسنا، ۶ اردیبهشت ماه رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران به ایسنا اعلام کرد که پس از بررسی‌های انجام شده، اتحادیه مرغداران میهن و وزرات جهادکشاورزی بر سر قیمت جدید تخم مرغ به توافق رسیدند و بر این اساس قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان و برای مصرف‌کننده نیز ۵۶ هزار تومان تعیین شد.

این خبر از سوی وزارت جهادکشاورزی تکذیب شد. مسعود امراللهی – مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزرات جهاد کشاورزی – در گفت‌وگو با ایسنا  اعلام کرد که قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری همچنان همان ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کننده نیز ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان است و با فروش تخم مرغ بالاتر از قیمت‌های مذکور برخورد خواهد شد.

وی افزود: قیمت تخم مرغ باید در ستاد تنظیم بازار مصوب شود و این اصلاح قیمت هیچ مصوبه ای از ستاد ندارد.

حمیدرضا کاشانی – رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران –  امروز( ۱۱ اردیبهشت) اعلام کرد که با توجه به مسئولیت تنظیم بازار و برنامه‌ریزی تولید که در ۲۷ دی ماه سال گذشته به اتحادیه میهن واگذار شده بود، ما از دو ماه گذشته برای اصلاح قیمت و واقعی شدن آن پیگیر بودیم و برای این که مرغداران در نیمه دوم سال مشکلی در تولید و تداوم آن نداشته باشند، قیمت پیشنهادی تخم‌مرغ به وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان درب مرغداری و ۵۶ هزار تومان (هر کیلو) برای مصرف کننده اعلام شد تا مرغداران بتوانند انگیزه لازم را داشته باشند تا نیمه دوم سال که نیمه پرمصرف تخم‌مرغ برای مردم است، مشکلی در بحث تامین تخم‌مرغ در کشور وجود نداشته باشد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران تصریح کرد: این قیمت نهایی شده و امروز به میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور اعلام شد و امیدواریم با حمایت وزارت جهاد کشاورزی، امسال نیز همچون سال گذشته در بحث تخم‌مرغ مشکلی نداشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: در صورت ثابت بودن ارز برای تامین مواد اولیه و نهاده‌ها، هیچ گونه کمبودی در خصوص تخم‌مرغ در کشور نخواهیم داشت و حتی صادرات تخم‌مرغ بیش از سال گذشته خواهد بود.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *