نظام بانکی به عنوان خط مقدم مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، همراهی حداکثری با استانداردها و مصوبات…

معاون وزیر اقتصاد و دارایی:

بانک ها خط مقدم مبارزه با پولشویی هستند

معاون وزیر اقتصاد و دارایی خطاب به مدیران بانک ها گفت: نظام بانکی به عنوان خط مقدم مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، همراهی حداکثری با استانداردها و مصوبات اعلامی را داشته باشد.

به گزارش ایسنا، هادی خانی در نشست با مدیرعامل و مدیران ارشد بانک تجارت اظهار کرد: نظام بانکی نقش اجرای قانون و مقررات و استانداردها ملی و بین المللی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را در رتبه بندی و ارزیابی های ملی و بین المللی به ویژه در شاخص های شهرت، اعتبار و سلامت جدی تر بگیرند.

رییس مرکز اطلاعات مالی با بیان اینکه این مرکز با رویکرد تامین حداکثری منافع ملی کشور و تحقق شفافیت، سلامت و عدالت مالی و اقتصادی، اجرای قانون و مقررات مبارزه با پولشویی را با جدیت پیگیری می کند، تاکید کرد: انتظار می رود نظام بانکی به عنوان خط مقدم مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، همراهی حداکثری با استانداردها و مصوبات اعلامی از سوی شورای عالی مبارزه با پولشویی و مرکز اطلاعات مالی در حوزه های هوشمندسازی، آموزش، کیفی سازی گزارشات معاملات مشکوک، ارائه خدمات به ارباب رجوع به خصوص اتباع خارجی و …. را داشته باشد.

طبق اعلام مرکز اطلاعات مالی، در این نشست نقاط قوت و ضعف احصا شده از عملکرد بانک تجارت در مبارزه با پولشویی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم جهت رفع موانع اتخاذ شد.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *