اولین تمبر پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اسفند ۱۳۵۷ با عنوان بهار آزادی خلق شد و به‌دنبال پیروزی انقلاب، محتوای تمبرها هم رنگ و بوی انقلابی گرفت.

اولین تمبر پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اسفند ۱۳۵۷ با عنوان بهار آزادی خلق شد و به‌دنبال پیروزی انقلاب، محتوای تمبرها هم رنگ و بوی انقلابی گرفت.

به گزارش ایسنا، با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ و تغییر نظام سیاسی ایران و گذر به دوره‌ای جدید در تاریخ ایران تمبرها نیز وارد دوره‌ای جدید شدند.

اولین تمبر منتشر شده در جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۵۷ با عنوان بهار آزادی به مناسبت پیروزی انقلاب خلق شده و در یک قطعه دو ریالی در تیراژ ۱۰.۵ میلیون عدد با تصویر گل رز همراه با تمبرهای یادگاری نوروز ۱۳۵۸ منتشر شد.

در عین حال در سال ۱۳۵۸ به مناسبت اولین سال پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ۱۲ سری تمبر یادگاری منتشر شد.

اولین سری رسمی این تمبرها با عنوان انقلاب اسلامی ایران در سری چهار قطعه‌ای با تصاویری از انقلاب با قیمت ۳۸ ریال و تیراژ یک میلیون در ۳۱ فروردین ۱۳۵۸ منتشر شد.

تمبر یادگاری جمهوری اسلامی ایران در سری یک قطعه‌ای به مناسبت ۱۲ فروردین و رفراندوم و همه‌پرسی جمهوری اسلامی با ۹۸ درصد آرای عمومی، با قیمت پنج ریال و تیراژ یک میلیون در خردادماه ۱۳۵۸ منتشر شد.

تمبر مشترک همکاری عمران منطقه‌ای ایران -ترکیه و پاکستان به‌عنوان آخرین سری چاپ‌شده این تمبر از سال ۱۳۴۴ تا ۱۳۵۸، با قیمت ۱۵ ریال و تیراژ ۷۰۰ هزار در تیر ماه ۱۳۵۸ در ۱۲ سری منتشر شد.

تمبر نمایشگاه جهانی ارتباطات با قیمت ۲۰ ریال و تیراژ ۷۰۰ هزار در شهریورماه سال ۱۳۵۸ منتشر شد.

تمبر یادگاری سال جهانی کودک با تصاویر نقاشی کودکان از انقلاب اسلامی ایران با قیمت ۱۰ ریال و تیراژ ۷۰۰ هزار در سری سه قطعه‌ای در مهر ماه ۱۳۵۸ منتشر شد.

تمبر روز جهانی پست نیز با قیمت ۱۰ ریال و تیراژ ۷۰۰ هزار در مهرماه سال ۱۳۵۸ منتشر شد.

 

تمبر پانصد و پنجاهمین سال خاموشی غیاث‌الدین جمشید کاشانی با قیمت پنج ریال و تیراژ ۸۰۰ هزار در ۱۴ آذرماه ۱۳۵۸ منتشر شد.

 

 

تمبر یادگاری آغاز پانزدهمین قرن هجرت پیامبر سری ۱ در تعداد ۳ قطعه‌ای با قیمت ۱۸ ریال و با تیراژ پنج میلیونی در دی ماه ۱۳۵۸ منتشر شد.

 

۵-تمبر یادگاری نخستین سالگرد انقلاب در سری ۳ تایی با قیمت ۹ ریال و تیراژ پنج میلیونی در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۸ منتشر شد.

 

۶-تمبرهای صدمین سالگرد تولد دهخدا با قیمت ۱۰ ریال و تیراژ پنج میلیونی در پنجم اسفند ۱۳۵۸ منتشر شد.

 

 

تمبر نوروز باستانی با قیمت هشت ریال و تیراژ پنج میلیون در تاریخ ۱۵ اسفندماه ۱۳۵۸ منتشر شد.

تمبر صدمین سالگرد تولد مصدق با قیمت ۲۰  ریال و تیراژ سه میلیون در ۲۹ اسفندماه ۱۳۵۸ منتشر شد.

 

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *