فرحناز رافع‬ اظهار‬ کرد:رئیس مرکز ملی فرش گفت: از ابتدای سال تا پایان آذرماه، ۲‌میلیون و ۷۲۲ هزار و ۴۸۷ متر مربع فرش دستباف در کشور تولید شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرحناز رافع اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان آذرماه، ۲‌میلیون و ۷۲۲ هزار و ۴۸۷ متر مربع فرش دستباف در کشور تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

رئیس مرکز ملی فرش افزود:  همچنین میزان تولیدات فرش دستباف کشور در سال گذشته سه میلیون و ۳۲۸ هزار و ۳۱۵ متر مربع بود که در مقایسه با سال ۹۹ با ۲ میلیون و ۲۶۵ هزار ۹۲۰ متر مربع ‌رشد ۴۶.۸ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اقدامات حمایتی به‌منظور افزایش تولید فرش در مرکز ملی فرش دستباف، گفت: طرح شناسنامه‌دار کردن اصالت فرش ‌فروش اقساطی فرش دستباف در اکوسیستم دیجیتال فروش، برگزاری همایش مشاهیر فرش ایران ‌و جشنواره ملی قالی فاخر از جمله اقدامات حمایتی این مرکز در حمایت از صنعت فرش دستباف است.

به گفته رافع، علاوه بر جمعیت زیادی که در روستاها و عشایر کشور به قالیبافی اشتغال دارند در کنار آن افراد زیادی اعم از رنگرز، رفوگر، نساج، بافنده، تاجر و غیره در تولید و تأمین فرش دستباف فعالند که خدمات آنان فرش ما را به هویت ایرانی تبدیل کرده است

ایلنا.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *