مشوق ‌های حمایت از تولیدبرای بنگاه ‌های کوچک و متوسط مصوبه هیات وزیران را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در راستای تحقق شعار سال، مشوق ‌های حمایت از تولید و حفظ و ایجاد اشتغال برای بنگاه ‌های کوچک و متوسط مصوبه هیات وزیران را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، در بخشنامه صادره از سوی داود منظور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: به پیوست تصویب نامه شماره ١٢٥٥٢٢/ت٥٩٨١٥ هـ مورخ ۱۴۰۱/۷/۱۷ در خصوص مشوق‌ های حمایت از تولید و حفظ و ایجاد اشتغال برای بنگاه ‌های کوچک و متوسط موضوع بند ۲ تصویب نامه شماره ۱۸۵۴۹/ت۵۳۰۹۷هـ مورخ ۱۳۹۵/۲/۱۹ مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ برای اجرا ارسال می شود.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، در ادامه بخشنامه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، ذکر شده است:

مطابق بند (۳) ماده ۱ تصویب‌ نامه یاد شده:

«الف – جرائم مالیاتی مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ کارفرمایان حقیقی و حقوقی دارای پروانه بهره برداری از وزارتخانه های ذیربط در فعالیت‌ های تولیدی مشروط به افزایش تولید در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ و داشتن حداکثر (۱۰۰) نفر نیروی کار تا پایان سال ۱۴۰۰ و پرداخت اصل بدهی بر اساس برنامه توافقی با سازمان امور مالیاتی کشور، در چارچوب مواد (۱۶۷) و (۱۹۱) قانون مالیات‌های مستقیم – مصوب ۱۳۶۶- و اصلاحات بعدی آن بخشوده می‌ شود. دستورالعمل اجرایی این بند با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و با تأیید سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ خواهد شد.

ب – کارفرمایان حقیقی و حقوقی دارای پروانه بهره برداری از وزارتخانه های ذیربط در فعالیت‌ های تولیدی به شرط حفظ نیروی کار موجود در پایان سال ۱۴۰۰ و تداوم آن تا پایان سال ۱۴۰۱ می‌ توانند درخواست تقسیط بدهی قطعی مالیاتی خود مربوط به سال ۱۴۰۰ را به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه نمایند و سازمان مذکور ضمن استعلام از سازمان تأمین اجتماعی در خصوص احراز شرط فوق، با رعایت ماده (۱۶۷) قانون مالیات‌ های مستقیم – مصوب ۱۳۶۶ – و اصلاحات بعدی آن نسبت به تقسیط بدهی قطعی مالیاتی حداکثر تا ۳۶ قسط براساس توافق صورت گرفته اقدام می نماید و در صورت عدم پرداخت به موقع هر یک از اقساط یاد شده طبق توافق صورت گرفته از سوی کارفرما، مابقی اقساط به دین حال تبدیل و یکجا پرداخت می شود.»

شایان ذکر است؛ منظور از بنگاه‌ های کوچک و متوسط به ترتیب بنگاه‌ های اقتصادی دارای تعداد کارکنان کمتر از ۵۰ نفر و بنگاه ‌های اقتصادی دارای تعداد کارکنان بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر است.

ایسنا

حریری پاسخ داد

چرا مصیبت قاچاق در ایران تمام نمی‌شود؟

چرا مصیبت قاچاق در ایران تمام نمی‌شود؟

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می‌گوید برای این‌که انتظار داشته باشیم طرح‌های مبارزه با قاچاق با قاطعیت موفق باشد، ‌باید ریشه‌های شکل‌گیری و نیاز به قاچاق در اقتصاد ایران برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *