ثبات در بازار میوه و صیفی/ قیمت برخی اقلام همچنان برای مصرف کنندگان بالاست

مشاهدات حاکی از آن است که قیمت‌ها در بازار میوه و صیفی نسبت به هفته گذشته ثابت بوده، ولی همچنان قیمت برخی از اقلام مانند پیاز، سیب زمینی، خیار و گوجه فرنگی برای مصرف‌کنندگان بالا است.

به گزارش ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو خیار ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی‌ ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان،   سیب زمینی ۱۸ هزار تومان، پیاز ۱۶ تا ۲۲ هزار تومان، موز ۴۳ تا ۵۳ هزار تومان، نارنگی ۱۷ تا ۳۳ هزار تومان، انار ۱۶تا ۲۳ هزار تومان، آناناس ۱۱۹ هزار تومان، پرتقال ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان، لیموشیرین ۳۹ هزار تومان و سیب قرمز ۳۸ تا ۴۷ هزار تومان است.

گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

مشاهدات حاکی از آن است که قیمت‌ها نسبت به هفته پیش تغییر چندانی نداشته، ولی همچنان قیمت برخی از اقلام مانند پیاز، سیب زمینی، خیار و گوجه فرنگی برای مصرف‌کنندگان بالا است. افزایش قیمتی که مسئولان مربوطه علت آن را تغییر فصل و سردی هوا عنوان می‌کنند.

در میادین میوه و تره بار نیز قیمت هر کیلو پیاز ۱۲ هزار و ۸۰۰ تا ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان، خیار گلخانه ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان، گوجه فرنگی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، آناناس طلایی ۷۹ هزار تومان، انار ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان، سیب قرمز ۱۸ تا ۱۹ هزار تومان، لیموشیرین ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان، نارنگی ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان، پرتقال تامسون ۹۹۰۰ تومان و موز ۴۳ هزار تومان است.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *