اعطای تسهیلات ۶ درصدی به تولیدکنندگان مرغ لاین آرین

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، این بانک با هدف حمایت از خودکفایی در زنجیره تولید مرغ، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا نیمه آبان ماه بالغ بر ۱۹۶۶ میلیارد ریال تسهیلات برای احیای نژاد آرین به بیش از ۶۶ مزرعه پرورش مرغ لاین آرین شامل نیمچه گوشتی، مادر گوشتی و مرغ اجداد پرداخت کرده است.

براساس این گزارش، این تسهیلات با هماهنگی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و معرفی مدیریت برنامه ملی احیای مرغ لاین آرین، توسط شعب بانک کشاورزی سراسر کشور پرداخت می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: فناوری دستیابی به مرغ لاین، بسیار پیشرفته و راهبردی است و امروز در جهان تنها هشت کشور از جمله ایران از توانایی فنی و علمی لازم برای تولید این مرغ‌ها برخوردار هستند و توانایی حفظ و تکثیر آن را با رعایت استراتژی‌های غذایی دارند. توانایی تولید مرغ لاین به اندازه‌ای مهم است که می‌تواند یک کشور را به تأمین کننده گوشت مرغ زنجیره صنعتی دنیا تبدیل و در زمینه گوشت مرغ از سایر کشورها بی‌نیاز کند.

شایان ذکر است؛ صندوق بیمه کشاورزی نیز در حمایت از تولیدکنندگان مرغ لاین آرین، در بیمه‌های پایه و تکمیلی، حق بیمه بابت هر قطعه جوجه یک‌روزه سویه آرین را با احتساب ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌کند.

ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *