ثبت‌ شناسه و کدرهگیری، آمار تولید و اظهار واردات در سامانه تجارت ضروری شد

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه‌ای خطاب به فعالان حوزه حمل‌ونقل کشور بر الزام ثبت شناسه و کد رهگیری، آمار تولید و اظهار واردات در سامانه جامع تجارت تاکید کرد و هشدار داد که بروز هرگونه مشکل ناشی از عدم درج شناسه کالا و کد رهگیری و آمار تولید بر عهده واحد صنعتی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منوچهر منطقی در نامه‌ای به دبیر انجمن خودروسازان، دبیران انجمن قطعه‌سازی (انجمن سازندگان قطعات و انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی)، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت، دبیر انجمن تولید کنندگان دوچرخه، معاون اطلاعات و امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد وزارت اطلاعات، مدیرکل پیشگیری از قاچاق کالا و ارز ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مدیران کل صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل دفتر فناوری داده و اطلاعات و امنیت فضای مجازی و مدیر پروژه سامانه جامع تجارت،  دبیر انجمن صنفی شرکت‌های خدمات پس از فروش خودرو و همچنین مقام عالی وزارت صمت و معاون‌های وی، بر موضوع الزام ثبت‌ شناسه و کدرهگیری، آمار تولید و اظهار واردات در سامانه تجارت تاکید کرده است.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت در نامه خود آورده است:

“با عنایت به قانون جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و اصلاحیه بعدی آن و همچنین آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط و در راستای اجرای طرح شفافیت و رصد کالاهای منتخب در زنجیره تامین صنعت خودرو، موضوع الزام بر درج اطلاعات واحدهای تولیدی و بازرگانی در سامانه جامع تجارت به استحضار می رساند:

ثبت شناسه کالا محصولات تولیدی و وارداتی، آمار ماهیانه تولید، اظهار واردات و موجودی انبار بر اساس شناسه کالاهای اخذ شده در سامانه جامع تجارت الزامی است و پس از این ارائه هر گونه خدمات مرتبط با این وزارت منوط به ثبت اطلاعات موصوف در سامانه مذکور است.

لازم به توضیح است که بروز هرگونه مشکل ناشی از عدم درج شناسه کالا و کد رهگیری و آمار تولید بر عهده واحد صنعتی خواهد بود. ”

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *