جزئیات تخلیه۷کالای اساسی دربنادرکشور

طی هفت ماهه نخست سال جاری حدود ۱۴ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است.

به گزارش ایسنا، سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد:‌ میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن در بنادر کشور تا پایان مهرماه سال ۱۴۰۱ معادل ۱۳ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۴۰ تن بود و در این بین گندم رشد ۲۸ درصدی و شکر رشد ۳۴ درصدی داشته است.

همچنین میزان تخلیه گندم طی هفت ماهه سال ۱۴۰۱ معادل سه میلیون و ۶۹۸ هزار و ۵۴۶ تن بود که نسبت به تخلیه دو میلیون ۸۸۱ هزار و ۳۰۴ تنی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰، رشد ۲۸ درصدی داشته است، همچنین میزان تخلیه جو تا ابتدای آبان سال جاری نیز معادل یک میلیون ۱۹۳ هزار و ۳۵۴ تن بوده و مقدار تخلیه این کالا در مدت مشابه سال گذشته، دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۸۲ تن را نشان می‌دهد.

میزان تخلیه ذرت تا پایان مهر سال جاری معادل چهار میلیون و ۸۷۷ هزار و ۴۸۸ تن بوده و میزان تخلیه این کالا در مدت مشابه سال گذشته با چهار میلیون و ۷۴۶ هزار و ۶۵۹ حکایت از رشد سه درصدی دارد.

طی هفت ماهه سال ۱۴۰۱ میزان تخلیه سویا معادل دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۴۷۹ تن و تخلیه سویا در مدت مشابه سال گذشته معادل سه میلیون و ۲۶۴ هزار و ۳۹۷ تن بوده است.

میزان تخلیه برنج نیز تا ابتدای آبان سال جاری معادل ۱۶۷ هزار و ۴۶۹ تن بود و تخلیه برنج در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۱۶۴ هزار و ۵۰۳ تن بوده است که رشد دو درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

تخلیه شکر در بنادر کشور تا پایان مهرماه سال ۱۴۰۱ اما به یک میلیون و ۳۶ هزار و ۳۳۷ تن رسید؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۷۷۵ هزار و ۶۹۶ تن شکر تخلیه شده بود که حاکی از رشد ۳۴ درصدی نسبت به مدت سال گذشته است.

همچنین میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی هفت ماهه سال ۱۴۰۱ معادل ۸۲۱ هزار و ۹۳۱ تن اعلام شد که در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ معادل یک میلیون و ۲۵۸ هزار و ۲۷۵ تن روغن تخلیه شده بود.

تعداد کامیون و واگن اختصاص‌یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی هفت ماهه سال جاری شامل ۴۵۹ هزار و ۹۳۸ دستگاه کامیون و ۱۴ هزار و ۹۹۵ واگن بوده که از تعداد کامیون‌های اختصاص یافته ۷۲ هزار و ۱۵ دستگاه به صورت حمل یکسره بوده است.

به گزارش ایسنا، پیش از این هم اعلام شده بود که میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان مهرماه، معادل ۱۲۴ میلیون و ۷۰۳ هزار و ۹۸۳ تن بوده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، رشد هفت درصدی را نشان می‌دهد.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *