تخلفات کیفی کالا و خدمات را به سامانه “مردم دار” گزارش دهید/طبق اعلام سازمان ملی استاندارد، شهروندان می‌توانند با مراجعه به

تخلفات کیفی کالا و خدمات را به سامانه “مردم دار” گزارش دهید

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد، شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه “مردم دار” به نشانی https://۱۵۱۷.inso.gov.ir گزارش مربوط به تخلفات کیفی در حوزه کالا، خدمات و نهادهای ارزیابی انطباق را اطلاع دهند.

به گزارش ایسنا، سازمان ملی استاندارد اعلام کرده که این سامانه بستر الکترونیکی رسیدگی به گزارش‌ها، درخواست‌ها و نظرات شهروندان، برای دادخواهی مردم در کیفی‌گرایی محصولات و خدمات است.

شهروندان می‌توانند گزارش مربوط به تخلفات در حوزه کالا، خدمات (آسانسور، تجهیزات تفریحی، جایگاه سوخت)، نهادهای ارزیابی انطباق و همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را به صورت غیرحضوری به اطلاع متولیان امر رسانده و ارتقای کیفیت زندگی خود را مطالبه کنند.

درگاه الکترونیکی مردم دار به نشانی فوق این امکان را برای شهروندان فرآهم آورده تا نظرات، پیشنهادات و انتقادات  خود را با الصاق عکس، ویدیو یا صدا در حوزه های مخلتف از طریق شماره تماس ۱۵۱۷ یا شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ثبت و پیگیری کنند.

پیش از این در صورتی که کالای مشمول استاندارد اجباری با نشان استاندارد مشکلی داشت، خریدار می‌توانست از طریق سایت سازمان ملی استاندارد یا اداره کل استاندارد یا تماس با شماره ۱۵۱۷ شکایت خود را مطرح کند. اما حالا سامانه مردم‌ دار نیز به آن‌ها اضافه شده است.

گفتنی است؛ شهروندان در هنگام خرید می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی درج شده زیر نشان استاندارد به سامانه پیامکی  ۱۰۰۰۱۵۱۷ از صحت علامت استاندارد و کیفیت محصول خریداری شده مطمئن شوند.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *