رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار عنوان کرد تأمین ۱۰۰ درصدی نیاز کشور با نوشت‌ افزار تولید داخل رئیس هیات مدیره انجمن

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار عنوان کرد

تأمین ۱۰۰ درصدی نیاز کشور با نوشت‌ افزار تولید داخل

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور از تأمین صد در صدی نیاز کشور با نوشت‌افزار تولید داخلی خبر داد.

به گزارش بازار، محمودرضا صنعتکار در حاشیه نخستین مراسم نکوداشت پیشکسوتان و گردهمایی فعالان صنعت نوشت افزار ایران؛ گفت: وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تولیدکنندگان نوشت افزار حمایت‌های خوبی داشته اند که باعث رشد این صنعت شده است.

وی گفت: در بیشتر نوشت افزار از جمله انواع خودکار، مداد، دفتر، پاک کن، جامدادی و ماژیک توانسته ایم نیاز صددرصدی کشور را تامین کنیم و به خودکفایی کامل برسیم.

صنعتکار افزود: حتی برخی از شرکتها، مازاد تولیدات نوشت افزاری خود را به کشورهای هدف صادر می‌کنند.

وی گفت: تولیدکنندگان این صنعت ارز نیمایی دریافت می‌کنند، اما بانک مرکزی در تخصیص و پرداخت ارز، همکاری و حمایت لازم را ندارد و گاهی اوقات به دلیل اینکه ارز به موقع تخصیص داده نمی‌شود، مواد اولیه تولیدکنندگان تا ۶ ماه در گمرک معطل می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید به دلیل اینکه بانک مرکزی به موقع ارز تخصیص نداد، چند خط تولید محصولات نوشت افزاری تعطیل یا نیمه تعطیل شد و همین مسئله باعث شد که دانش آموزان در روزهای اول تحصیل با مشکل مواجه شوند.

صنعتکار گفت: در حال حاضر، ۱۳۰ تولیدکننده نوشت افزار در کشور در زیر مجموعه انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور فعال هستند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور در پاسخ به پرسشی درباره اینکه برخی تولیدکنندگان نوشت افزار، کالای چینی وارد و با نام نشان ایرانی به بازار عرضه میکنند افزود: تعداد این تولیدکنندگان محدود است و به اصطلاح به آن‌ها تولیدکنندگان زیرپله ایی یا تولیدنما گفته می‌شود؛ این افراد کالا یا قطعات کالا را وارد و پس از مونتاژ کردن به اسم کالای ایرانی به دست مصرف کننده می‌رساند.

بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *