طرح ويژه برخورد با محتکران لاستيک در بازار رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از نظارت پلیس بر بازار لاستیک و برخورد با سودجویان

طرح ويژه برخورد با محتکران لاستيک در بازار

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از نظارت پلیس بر بازار لاستیک و برخورد با سودجویان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار حسین رحیمی در جلسه مشترک با معاون وزیر صمت و برخی از تولیدکنندگان لاستیک خودرو با اشاره به التهابات پیش آمده در بازار لاستیک گفت:‌ در همین راستا نیز پلیس امنیت اقتصادی فراجا جلساتی را با مسئولان و معاونان وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین تولیدکنندگان لاستیک برگزار کرد. علاوه بر آن طرح‌هایی را نیز برای نظارت بر بازار و برخورد با احتکار به اجرا درآوردیم.

وی با بیان اینکه التهابات مربوط به بازار لاستیک عمدتا مربوط لاستیک خودروهای سواری و سبک است، گفت: خوشبختانه در جریان جلسات برگزار شده به تصمیمات خوبی در این حوزه رسیدیم. تولیدکنندگان نیز خواسته‌های منطقی و اصولی در حوزه تولید داشتند که این موارد مطرح و بنا شد تا مورد توجه قرار بگیرد.

رحیمی با بیان اینکه جلسات خوبی نیز با آقای شاه میرزایی، معاون تجارت و خدمات وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: در نهایت تصمیم بر این شد تا طی روزهای آینده ۷۰۰ هزار حلقه لاستیک در میان متقاضیان واقعی لاستیک و با قیمت مصوب توزیع شود. این اقدام قطعا در کاهش قیمت لاستیک و مقابله با سوداگری در این حوزه موثر خواهد بود. در سیستم توزیع این لاستیک‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که افراد سودجو و محتکر امکان سوءاستفاده نداشته باشند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا درباره نحوه درخواست و خرید لاستیک‌ها نیز گفت: سامانه‌ای از سوی وزارت صمت ایجاد شده و فروشندگان با با ثبت شماره پلاک خودرو و شماره ملی خریدار، لاستیک‌ها را با قیمت مصوب به آنان می‌فروشند، در این خصوص پلیس هم کمک و نظارت خواهد کرد. البته عمده کمبودها در چند سایز از لاستیک بود که برخی از آنها رفع شده و چند سایز هم باقی مانده که با توزیع این ۷۰۰ هزار لاستیک رفع خواهد شد.

رحیمی درباره میزان دسترسی پلیس امنیت اقتصادی به سامانه‌های وزارت صمت گفت: یکسری از دسترسی‌ها به سامانه‌ ایجاد شده و یکسری دیگر هم باید ایجاد شود که ما در حال پیگیری و رایزنی برای ایجاد این دسترسی‌ها هستیم.

خبرگزاری صدا و سیما،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *