برنج مازاد شالیکاران خریداری می‌شود انجمن واردکنندگان برنج با ارسال نامه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی برای خرید برنج ایرانی در راستای

برنج مازاد شالیکاران خریداری می‌شود

انجمن واردکنندگان برنج با ارسال نامه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی برای خرید برنج ایرانی در راستای تنظیم بازار اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن وارد کنندگان برنج ایران، در راستای حمایت از تولید داخلی و کشاورزان ایرانی فعال در حوزه برنج همچنین کمک به کنترل بازار،آمادگی خود را جهت خرید برنج داخلی به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد.

انجمن واردکنندگان برنج طی مکاتبه رسمی با خانی نوذری معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در راستای ارائه پیشنهادات مرتبط با تنظیم بازار برنج اعلام کرد به منظور کنترل بازار و حمایت از تولید داخلی و کشاورزان ایرانی کمیته خرید برنج داخلی این انجمن نسبت به خرید برنج تولید شده در استان های شمالی کشور اقدام خواهد کرد.

طبق اعلام انجمن واردکنندگان برنج با وجود انفکاک ماموریت تجارت و واردات برنج از حوزه خرید داخلی و تولید ، در راستای سرعت بخشی و اجرای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بازار برنج با توجه به فعالیت برخی از اعضای انجمن در امر خرید برنج داخلی طی سنوات گذشته “کمیته خرید برنج داخلی” در انجمن واردکنندگان با اعتبار کف ۲۰۰ میلیارد تومان به طور مستمر نسبت به خرید برنج ایرانی در قالب برندهای مشخص و شناسنامه دار اقدام می نماید که می تواند تا میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیز افزایش پیدا کند.

گفتنی است این اقدام با همکاری و تعامل وزارت جهاد کشاورزی در فصل برداشت برنج داخلی و ممنوعیت واردات برنج از جانب انجمن واردکنندگان با هدف حمایت از تولیدکننده و کشاورز ایرانی همچنین کنترل بازار و سامان دهی تجارت برنج در کشور صورت می گیرد.

بنابراین گزارش پیش از این نیز انجمن تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان برنج خبر از خرید برنج ایرانی باقی مانده کشاورزان از سال گذشته داده بود.

خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *