مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی: مشکلی در تامین نهاده‌ها وجود ندارد/ وضعیت عرضه مرغ بهتر می‌شود

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی:

مشکلی در تامین نهاده‌ها وجود ندارد/ وضعیت عرضه مرغ بهتر می‌شود

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ضمن اشاره به اینکه مشکلی در تامین نهاده‌ها به جز سویا وجود ندارد، از بهتر شدن وضعیت عرضه مرغ در ماه‌های پیش رو خبر داد.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در تیرماه حدود ۱۳۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده، اظهار کرد: برای مرداد هم پیش‌بینی می‌شود بیش از تیرماه جوجه‌ریزی انجام شود و در نتیجه در شهریور و مهر وضعیت عرضه مرغ نسبت به ماه‌های قبل بهتر خواهد بود.

وی ادامه داد: مشکلی در تامین نهاده‌ها وجود ندارد و تنها کنجاله سویا با تاخیر به بازار تزریق شد که البته توزیع این نهاده رو به افزایش است، ولی با توجه به میزان جوجه‌ریزی باید سرعت حمل و تحویل این نهاده به واحدهای مرغداری افزایش یابد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی عنوان کرد : نهاده باید با میزان جوجه‌ریزی  متناسب بوده و دقت بیشتری در تامین کنجاله سویا صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اقدام به واردات تخم مرغ نطفه‌دار کرده و در تامین جوجه یکروزه نیز از تولید داخل و وارداتی استفاده می‌کند، گفت: تامین ارز مورد نیاز نهاده‌ها نه تنها در حال انجام است، بلکه بازار تا حدودی به ثبات رسیده است.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *