رشد ۲۰ درصدی اظهارنامه مالیاتی اصناف و مشاغل//سخنگوی سازمان امور مالیاتی، گفت: شاهد رشد بیش از ۲۰ درصدی مودیانی که در حوزه مشاغل به تعیین تکلیف مالیاتی عملکرد

رشد ۲۰ درصدی اظهارنامه مالیاتی اصناف و مشاغل

سخنگوی سازمان امور مالیاتی، گفت: شاهد رشد بیش از ۲۰ درصدی مودیانی که در حوزه مشاغل به تعیین تکلیف مالیاتی عملکرد سال گذشته‌شان پرداخته‌اند، هستیم و مجموع کل اظهارنامه تکمیل شده تبصره ماده ۱۰۰ با رشد بیش از ۲۹ درصدی مواجه بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی موحدی بکنظر با اشاره به اینکه مهلت ارائه اظهارنامه و استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم پایان خرداد ماه امسال بود و پس از آن تمدید نشد، متذکر شد: طبق آخرین آمار، مجموع کل اظهارنامه‌هایی که تاکنون توسط مودیان به سازمان امور مالیاتی تسلیم شده است، یک میلیون و ۳۶۲ و ۵۰۷ فقره است.

وی افزود: مجموع کل اظهارنامه تکمیل شده تبصره ماده ۱۰۰، برابر با ۳ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۳۸ فقره است که با این حساب مجموعه تبصره ماده ۱۰۰ و اظهارنامه مالیات اصناف و مشاغل که برای عملکرد سال گذشته ارائه شده است، برابر با رقم ۵ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۴۴۵ فقره می‌شود که در مقایسه با سال گذشته رشد حدود ۹۰۰ هزار فقره‌ای داشته و رکوردی بی‌نظیر است.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: سال گذشته مجموعه تبصره ماده ۱۰۰ و اظهارنامه مالیات اصناف و مشاغل حدود ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار فقره بود که حدود ۳ میلیون و ۸۸ هزار فقره استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ بوده و یک میلیون و ۳۰۰ هزار مورد هم اظهارنامه بوده است. بنابراین شاهد رشد بیش از ۲۰ درصدی مودیانی که در حوزه مشاغل به تعیین تکلیف مالیاتی عملکرد سال گذشته‌شان پرداخته‌اند، هستیم و مجموع کل اظهارنامه تکمیل شده تبصره ماده ۱۰۰ با رشد بیش از ۲۹ درصدی مواجه بوده است.

موحدی بکنظر گفت: مالیات ۵۰ درصد از مودیانی که در قالب فرم تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کرده‌اند، صفر اظهار شده است، به این معنی که از ۵۰ درصد اصناف خرد برای عملکرد سال ۱۴۰۱ مالیاتی اخذ نشده است. همچنین ۹۰ درصد صاحبان اصناف و مشاغل، مالیات زیر ۱۰ میلیون تومان برای عملکرد سال گذشته خود اظهار کرده‌اند.

خبرگزاری تسنیم،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *