طاهرمحمدی: بانک اصناف را راه‌اندازی می‌کنیم/پنجمین سفر استانی رئیس اتاق اصناف ایران به مقصد شهرستان قائم شهر/ طاهرمحمدی: کاسب بیشتر از کارمند

طاهرمحمدی: بانک اصناف را راه‌اندازی می‌کنیم

پنجمین سفر استانی رئیس اتاق اصناف ایران به مقصد شهرستان قائم شهر/ طاهرمحمدی: کاسب بیشتر از کارمند مالیات می‌پردازد در حالیکه اشتغال آفرین است/ بانک اصناف را راه‌اندازی می‌کنیم

حسین طاهرمحمدی، رئیس اتاق اصناف ایران، امروز ۱۱ تیرماه ۱۴۰۲ در پنجمین سفر استانی خود، به شهرستان قائم شهر سفر و در اجلاس فوق العاده اتاق اصناف قائم شهر حضور یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از مازند اصناف، حسین طاهرمحمدی رئیس اتاق اصناف ایران در حاشیه سفر خود به استان مازندران در دیدار با هیات رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی قائم‌شهر ضمن تبریک روز ملی اصناف و اعیاد غدیر و قربان، اظهار کرد: اصناف یکی از مهمترین اقشاری هستند که نقش بسزایی در شکل گیری نظام و انقلاب داشته اند.
وی افزود: نفش اصناف در دفاع مقدس و بلایا و حوادث و نیز ایام کرونا در کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست.
رئیس اتاق اصناف ایران، خاطرنشان کرد: من تمام دغدغه‌های اصناف کشور را قطعا به مسئولان بالادستی انعکاس می‌دهم.
وی ادامه داد: اصناف در ایام کرونا زیان فراوانی را متحمل شدند و با همه مشکلات موجود اما پای نظام و ولایت ایستاده‌اند.
طاهرمحمدی بیان کرد: اصناف همواره با نظام همراه بودند و اجازه نمی‌دهند کسی به انقلاب، خدشه‌ای وارد کند و همواره یار و یاور انقلاب بوده و این مسئله بارها ثابت شده است.
وی عنوان کرد: بازار با اصول و مبانی دینی ما عجین است و در تمامی بازارهای ایران، مسجد و تکایا وجود دارد و اصناف همواره پای ارزش‌های انقلاب و رهبری ایستاده‌اند.

آسیب پذیری اصناف با عدم خوداتکایی
رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: متاسفانه بخشی از آسیب‌های وارده به اصناف به عدم خوداتکایی خودمان باز می‌گردد، ما اکنون از افرادی که سوء مدیریت دارند لطمه می‌خوریم.
طاهرمحمدی گفت: ما به جای اینکه چشم‌مان به دیگری باشد باید به توانمندی خودمان نگاه کنیم و پشتوانه هیات رئیسه فعلی جامعه صنفی کشور است.
رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: هیچ قشری همچون اصناف دارای شبکه مویرگی در کشور نیست و از این رو شبکه عظیمی را دارا هستیم.
وی افزود: یکی از دغدغه‌های مهم فعلی، همین موضوع دو دوره‌ای ها در اصناف است. چرا باید چنین محدودیتی را برای اصناف بگذارند.
طاهرمحمدی گفت: تبصره یک ماده ۲۲ در حالی در سایه عدم دفاع مسئولان صنفی وقت، شکل گرفت که دستگاه‌های نظارتی متعددی در کشور برای تخلفات وجود دارد و باید افراد صنفی با اختیار خود اقدام به انتخاب نفرات کنند، اما در شرایط کنونی ما موظف به تمکین آن هستیم.
وی خاطرنشان کرد: روسای اتحادیه‌های صنفی، متولی و پیشران بازار هستند و رئیس جمهور بارها از اصناف تشکر کردند. ایشان بدنبال تسهیل در امور اصناف هستند اما کار در رده‌های پایین درست اجرا نمی‌شود. لذا مهمترین مشکل ما در اجرا است.
رئیس اتاق اصناف ایران عنوان کرد: گرانی با گران‌فروشی متفاوت است و کاسب در پی گرانی، متضرر می‌شود؛ یک کاسب بیشتر از یک کارمند مالیات می‌پردازد در حالیکه اشتغال آفرین است، به دولت عوارض پرداخت می‌کند و امنیت مستمر در جامعه ایجاد می‌کند.

ضرورت تسهیل در امور اصناف و اجرای درست امور در رده های پایین دستی
این مسئول ادامه داد: ما همراه دولت هستیم و نظام برای ما است و پای نظام ایستاده‌ایم و انتظار ما تسهیل در امور اصناف و اجرای درست امور در رده‌های پایین دستی است.
طاهرمحمدی اعلام کرد: علیرغم اینکه ما بسیار آورده ایحاد می‌کنیم اما نمی‌توانیم از حقوق خود دفاع کنیم چرا که متاسفانه وقتی میز ما وامدار دیگری است نمی‌توانیم مطالبه‌گری کنیم. پس تکیه گاه هیات رئیسه اتاق، بعد از خدا جامعه صنفی است.
وی مطرح کرد: در خصوص کارتخوان‌ها باید بگویم که ما باید بدنبال راه اندازی بانک اصناف باشیم و کارتخوان‌ها را فعال خواهیم کرد.
رئیس اتاق اصناف ایران، افزود: ما در آینده‌ای نزدیک بانک اصناف را در کشور راه اندازی می‌کنیم و از این ظرفیت کارتخوان‌ها به نفع اصناف، بهره خواهیم برد.

تشکیل کمیته اقتصادی و دارایی در استان ها
وی گفت: در استان‌ها یک کمیته اقتصادی و دارایی تشکیل دادیم تا مشکلات اصناف را در این حوزه، مرتفع کنند.
طاهرمحمدی تاکید کرد: برای مشاوره رایگان امور مالیاتی به اتاق های اصناف، کاملا آمادگی وجود دارد و معاونت حقوقی و امور مجلس اتاق اصناف ایران کاملا در خدمت اتاق‌های اصناف کشور است.
وی عنوان کرد: شفاف سازی در اتاق‌های اصناف ایران را کلید زدیم و مصوبات جلسات در اختیار اعضای هیات نمایندگان قرار می‌گیرد.
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: مبارزه با فساد در اولویت کاری اتاق اصناف ایران قرار دارد و با جدیت در این امر، عمل خواهیم کرد و هیچ مماشاتی نخواهیم کرد.
وی افزود: در حوزه مالیات بعید بنظر می‌رسد تعدیل دوباره‌ای صورت بگیرد اما ما همچنان پیگیر موضوع هستیم.
طاهرمحمدی بیان کرد: طی ۱۰ روز اخیر مازندران پنجمین مقصد سفر استانی بنده است تا به صورت میدانی مشکلات بازار را احصا کنم.
بر اساس این گزارش، طاهرمحمدی در برنامه بعدی سفر خود به مازندران بنا دارد تا در آیین نکوداشت روز ملی اصناف مرکز استان مازندران حضور یابد.

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *