مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از آغاز طرح نظارت و پایش کالاهای اساسی کشاورزی….

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از آغاز طرح نظارت و پایش کالاهای اساسی کشاورزی استان تهران از امروز (دوشنبه، هشتم اسفندماه) تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «مسعود امرالهی» در مراسم آغاز طرح نظارت و پایش کالاهای اساسی کشاورزی استان تهران افزود: امروز با توجه به ایام پایانی سال و تقارن شب عید و ماه مبارک رمضان، بازرسان وزارت جهاد کشاورزی طرح مانور نظارتی و تشدید نظارت بر گلوگاه‌های بازار و مراکز تامین کننده را در سراسر کشور آغاز کرده‌اند.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: این طرح با همکاری بازرسان بسیج اصناف، اتاق اصناف و حافظان نظام از امروز در سراسر کشور آغاز به کار کرد و در حال حاضر این نظارت‌ها با حضور ۱۰۰ تیم نظارتی در بازار انجام خواهد شد.

امرالهی تصریح‌کرد: این طرح تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت و با متخلفان احتمالی برخورد جدی انجام خواهد شد.

کمیت، کیفیت و قیمت؛ سه محور نظارت بر بازار محصولات کشاورزی

«جبرئیل برادری» رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در این مراسم گفت: امسال همچون سال گذشته طرح تشدید و بازرسی در استان تهران اجرا می شود.

وی افزود: این طرح امسال با مشارکت سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان بسیج اصناف، سازمان صنعت، معدت و تجارت، اتاق اصناف و بازرسان وزارت جهاد کشاورزی اجرا خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با هم‌افزایی سایر دستگاه‌ها از افزایش بی‌رویه قیمت محصولات کشاورزی و اساسی جلوگیری کنیم.

برادری یادآور شد: کمیت، کیفیت و قیمت، سه محور نظارت بر بازار محصولات کشاورزی است که بتوانیم این موضوع را در سطح استان تهران نهادینه کنیم.

ورود به موقع کالاهای اساسی به بازار

«اسماعیل کاظمی» نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران نیز در آغاز طرح نظارت و پایش کالاهای اساسی، گفت: این طرح در راستای کنترل مایحتاج عمومی مردم با توجه به ایام پایانی سال و ماه رمضان، تا پایان این ماه مبارک ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این طرح از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: وزارت جهاد کشاورزی نیز نسبت به تامین اقلام قول مساعد داده و در حال حاضر ورود کالا به بازار نویدبخش تامین به موقع است.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران اظهار داشت: بازرسی به صورت مضاعف و شبانه‌روز در خدمت مردم بوده تا پس از تامین وزارت جهاد کشاورزی، با گلوگاه‌های توزیعی به موقع، متناسب و جدی برخورد کند؛ البته واحدهای صنفی تاکنون همکاری‌های لازم را داشته‌اند و در این زمینه با متخلفان در این امر برخورد لازم انجام می‌شود.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *