آغاز توزیع گسترده گوشت قرمز منجمد به نرخ دولتی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پی نوسانات قیمت گوشت در بازار و برای کاهش قیمت ها، وزارت جهاد کشاورزی اقدام به توزیع گسترده گوشت قرمز منجمد در بازار کرده است.

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده با عنایت به نوسانات افزایشی در قیمت گوشت قرمز و اهتمام ویژه دولت در تامین سبد پروتئین خانوار با قیمت مناسب، وزارت جهاد کشاورزی به توزیع گسترده گوشت قرمز منجمد گوسفند و گوساله با قیمت مناسب اقدام کرده است.

بر اساس این گزارش هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ران ۱۵۵ هزار، کف دست ۱۴۵ هزار، گردن ۱۳۵ هزار، راسته ۱۴۰ هزار و قلوه گاه ۱۳۰ هزار تومان عرضه می شود همچنین هر کیلو گوشت گوساله ران ۱۵۵ هزار، سردست ۱۵۰ هزار ، گردن ۱۵۰ هزار، راسته ۱۶۰ هزار و قلوه گاه ۱۳۰ هزار تو مان عرضه می شود.

قیمت گوشت در روزهای گذشته به کیلویی ۲۵۰ هزار تومان هم رسیده بود این در حالی است که اتحادیه های تولید تاکید دارند که مازاد دام در کشور وجود دارد دولت برای کنترل قیمت بازار ابتدا صادرات دام را محدود و متوقف کرد و بعد به توزیع گسترده گوشت اقدام کرده تا قیمت را در بازار متعادل کند.

برخی معتقدند افزایش قیمت مرغ پس از حذف ارز دولتی موجب شده تقاضا برای گوشت بیشتر شود و همین عاملی برای افزایش قمیت شده بود.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *