تلاش وزارت ارتباطات برای اجرای دقیق آیین‌نامه حمایت از کسب و کارها

وزیر ارتباطات به صاحبان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی و کاربران آنها اطمینان داد که این وزارتخانه و سایر دستگاه های دارای تکلیف در این طرح، تمام تلاش خود را در اجرای هرچه بهتر و دقیق تر این آیین نامه به کار خواهند بست.

به گزارش ایسنا، سامانه و مرکز تماس ۱۶۴۹ به‌منظور ایجاد ارتباط با کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال و اطلاع‌رسانی از آخرین مصوبات و بخشنامه‌های دستگاه‌های ذی‌ربط در چارچوب آیین‌نامه حمایت از سکوها و کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال  ۲۷ آذر رونمایی شد.

محمد خوانساری-رئیس سازمان فناوری اطلاعات- در این مراسم رونمایی با اشاره به راه‌اندازی سامانه و مرکز تماس ۱۶۴۹ گفته بود: این سامانه قرار است که از یک‌سو بیان‌گر ظرفیت‌های موجود در سکوهای داخلی باشد و از سوی دیگر منعکس‌کننده بازخورد کسب‌وکارها از دستگاه‌ها و سکوها و رفع چالش در قالب پنجره واحد. امیدواریم با ظرفیتی که ایجاد شده و با ارتباط نزدیکی که بین دستگاه‌های اجرایی، سکوها و کسب‌وکارهای حوزه فضای مجازی ایجاد می‌شود، فضا برای مردم و کسب کارها حوزه اقتصاد دیجیتال آسان‌تر و امیدبخش‌تر شود.

سامانه ۱۶۴۹ علاوه بر این که به عنوان پایگاه الکترونیکی آئین‌نامه حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال مصوب کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به اطلاع‌رسانی اخبار می‌پردازد، در قالب یک مرکز تماس با همین شماره، آمادگی ارائه خدمات و پیگیری درخواست سکوها و کسب و کارها را نیز دارد.

در همین رابطه عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در یک پیام‌رسان داخلی درباره این سامانه و مرکز تماس اظهار کرد: در ادامه اجرایی شدن مصوبات آیین نامه حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال سایت و مرکز تماس مربوط به این طرح به عنوان پل ارتباطی میان صاحبان سکوهای مشمول، صاحبان کسب و کارهای فعال بر بستر سکوهای مشمول و کاربران مراجعه کننده به این سکوها با دولت راه‌اندازی شده است.

از این پس فعالان این حوزه می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.۱۶۴۹.ir و یا تماس با شماره ۱۶۴۹ از آخرین اطلاعات مربوط به سکوهای مشمول اجرای این طرح و حمایت های مختلفی که تکالیف دستگاه های اجرایی است مطللع شوند.

علاوه بر این، در سامانه مذکور امکان ثبت شکایات کاربران از سکوهای مشمول حمایت و یا حتی شکایت سکوها از دستگاه های اجرایی دارای تکلیف که در فرآیند اجرایی شدن مصوبه حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال کوتاهی کرده‌اند، پیش بینی شده است؛ البته باید توجه داشت که اطلاعات و محتوای این سامانه به تدریج و با طی شدن فرایند اجرایی طرح حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، غنی تر شده و انشالله در آینده نزدیک به مرجع تخصصی این حوزه تبدیل خواهد شد.

به صاحبان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی و کاربران آنها اطمینان خواهم داد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر دستگاه‌های دارای تکلیف در این طرح، تمام تلاش خود را در اجرای هرچه بهتر و دقیق تر این آیین نامه به کار خواهند بست.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *