330 مجوز مشاغل خانگی، اعلانی می‌شود/ امضاهای طلایی از صدور مجوزهای کسب و کار خانگی حذف شد

13 بهمن 1400

330 مجوز مشاغل خانگی، اعلانی می‌شود/ امضاهای طلایی از صدور مجوزهای کسب و کار خانگی حذف شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا سیداحسان خاندوزی در جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار با بیان اینکه در جلسه امروز چهار مصوبه داشتیم که مهم‌ترین مصوبه آن مجوزهای اعلانی مربوط به مشاغل خانگی است.

وی افزود: مجوزهای اعلانی مشاغل خانگی آن دسته از مجوزهایی هستند که در درگاه ملی مجوزها ثبت می‌شوند و متقاضی در این درگاه متعهد به رعایت شرایط آن کسب و کار خواهد بود و دیگر نیازی به صدور مجوزهای پیشین  نیست ، به عبارت دیگر امضاهای طلایی در این مجوزها حذف خواهد شد.

خاندوزی با بیان اینکه تمام این مجوزها به صورت برخط صادر می‌شود گفت: صدور مجوزها به صورت برخط خواهد بود و هفته‌های بعدی نظارت توسط کارشناسان انجام می‌شود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه در حال حاضر 330 مجوز مربوط به مجوزهای مشاغل خانگی اعلانی است ادامه داد: مصادیق این مجوزها مانند پرورش دام و طیور در مقیاس کوچک، تولید غذای خانگی تولید گیاهان دارویی، تولید ترشی، انواع بسته‌بندی‌ها فعالیت‌های گرافیکی، ترانه‌سرایی، معرق کاری، ابریشم‌باقی لباس‌های محلی و … است.

خاندوزی ادامه داد: به محض اینکه سامانه وزارت به درگاه ملی مجوزها متصل شود برای اولین بار به صورت برخط مجوزهای اعلانی مشاغل خانگی صادر خواهد شد.

وی افزود: با این ساز وکار دیگر نیازی نیست به شکل پیشین صدور مجوزها در مسیرهای طولانی معطل شوند ، هر چند که در ماه‌های پایانی سال قرار داریم اما این مجوزها می‌توانند به فعالیت‌های تولیدی مردم کمک کنند.

وزیر اقتصاد گفت: مسئله مهم در این زمینه متصل شدن دستگاه‌‌ها به سامانه مجوز کسب و کار هستند که قانون آن 18 اسفندماه سال گذشته تصویب شده و تا 18 اسفندماه امسال همه دستگاه‌ها باید به این سامانه وصل شوند.

ایلنا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: