۲۰۰ مورد موانع تولید در کشور شناسایی شده است

30 بهمن 1400

۲۰۰ مورد موانع تولید در کشور شناسایی شده است

صدیف بیگ‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: با تشکیل منظم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها، کلیه مصوبات ستاد استانی لازم‌الاجراست و هیچ دستگاه اجرایی نمی تواند مانعی در این مسیر به وجود آورد.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیل کشور نیز از مصوبات استانی حمایت می کند، تصریح کرد: اگر مصوبه‌ای در سطح ملی قابل پیگیری باشد ما از طریق وزارتخانه‌ها و بانک‌های عامل موضوعات را پیگیری کرده و سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا مشکلات از سر راه تولید و کارآفرینان برداشته شود.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: در استان اردبیل نیز با محوریت استاندار اردبیل به صورت هفتگی جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع برگزار می شود که عمده سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و کارآفرینان از برگزاری و پیگیری منظم مصوبات رضایت داشتند و ما نیز در سطح کشور حامی چنین مصوبات و طرح‌های راهگشا در مسیر تولید هستیم.

۱۲ هزار واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در سطح کشور وجود دارد
بیگ‌زاده افزود: در سطح کشور ۱۲ هزار واحد تولیدی راکد و نیمه فعال وجود دارد که تلاش بر بازگرداندن آنها به چرخه تولید است که به تناسب آن ظرفیت‌های اشتغال جدید نیز برای گروه‌های مختلف فارغ‌التحصیل دانشگاهی و بیکاران در حوزه‌های مختلف فراهم می آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در استان اردبیل ۲۴۲ واحد غیرفعال و راکد است که ۱۳۲ واحد در شهرک‌های صنعتی واقع شده و ۱۱۰ واحد نیز خارج از شهرک‌های صنعتی است که ما سعی می کنیم مشکلات و موانع آنها را به نحوه مناسب برطرف کنیم.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور عمده مشکل صاحبان تولید را عدم پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت، فرسودگی ماشین‌آلات، مباحث حقوقی و تأمین نشدن مواد اولیه در این واحدها اعلام کرد و ادامه داد: در احیای واحدهای راکد و نیمه‌ فعال تلاشی جدی و مستمر انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: در گام دوم تلاش بر این است تا واحدهایی که زیر ۷۰ درصد فعالیت تولیدی دارند مورد حمایت قرار گرفته و ظرفیت تولید خود را افزایش دهند که در این زمینه در استان‌های مختلف کلینیک‌های عارضه‌یابی و رفع مشکلات راه‌اندازی شده است.

مهیا کردن بستر صادرات برای واحدهای تولیدی که در فروش محصول مشکل دارند
بیگ‌زاده بیان کرد: اگر واحدهای تولیدی در بازاریابی و فروش محصول مشکلی داشته باشند ما تلاش می کنیم تا با مهیا کردن بستر صادرات و عرضه محصولات این موانع را تا حد زیادی رفع کنیم.

وی در مورد طرح‌های با پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصد نیز اظهار کرد: اولویت دولت در تأمین منابع تکمیل این واحدهای نیمه‌تمام است که انتظار می رود ستاد تسهیل نیز به تکمیل و راه‌اندازی این واحدها کمک کنند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور تصریح کرد: بانک‌های عامل قرار شده منابع سرمایه در گردش را تا آخر سال برای واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت کنند و در استان‌ها نیز به تناسب ساختار بومی، منطقه‌ای و آمایش صنعتی سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف مورد حمایت جدی قرار گیرند.

خبرنگار بازار

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: