نظام توزیع کالا باید شفاف باشد

11 دی 1400

نظام توزیع کالا باید شفاف باشد

به گزارش شاتا سید رضا فاطمی با بیان این که درج قیمت تولید کننده و اصلاح ساختاری در نظام تولید و بازار، بسیار مهم است، ادامه داد: وزارت صمت در این موضوع بسیار جدی است و این اصلاح ساختار را دنبال می کند. البته چون یک تغییر جهت بسیار جدی در روند بازار است، ممکن است چالش هایی هم داشته باشد. اما خیلی به نفع تولید کننده و مصرف کننده است.

وزیر صمت در این جلسه در پاسخ به سئوالی مبنی بر موانع صدور کارت بازرگانی و همچنین مشکل عدم وجود رایزن بازرگانی گفت: هفته گذشته در جلسه ای موانع صدور کارت بازرگانی حل و فصل . ۲۵استعلام از ۲۰دستگاه در کمتر از یک ساعت انجام می شود و کسی که مایل به دریافت کارت بازرگانی است، باید فقط در یک دوره کلاس آموزشی شرکت کند و پس از آن بلافاصله کارت بازرگانی صادر می شود. درباره رایزن بازرگانی مذاکراتی با اتاق بازرگانی داشته ایم اما در دولت محدودیت هایی در این باره وجود دارد.

وی ادامه داد: وزارت صمت به سمتی می رود که مراکز تجاری و رابط های تجاری را با همکاری اتاق بازرگانی ایجاد کند و امیدواریم اینگونه کار سریع تر انجام شود.

وزیر صمت همچنین در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان قم در جمع خبرنگاران ، افزایش صادرات و حمایت از صادرکنندگان را از اولویت های اصلی این وزارتخانه برشمرد و گفت: وزارت صمت از صادرات کالاهای تولیدی در زمینه تامین سرمایه در گردش و بازاریابی خارجی حمایت می کند.

فاطمی در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان قم در جمع خبرنگاران، افزود: قم در بخش لوازم خانگی در کل کشور پیشرفت های مطلوبی داشته است و امیدواریم این واحدها با حمایت ها و اقدامات انجام شده سریع تر به سمت صادرات و ارزآوری حرکت کنند .

وی دغدغه های فعالان صنعتی و تولیدی قم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وظیفه وزارت صمت حل مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی، معدنی و صنفی است تا دغدغه فعالان اقتصادی فقط کیفیت، فناوری و افزایش صادرات باشد.

وزیر صمت با اشاره به مشکل تامین آب واحدهای صنعتی قم تاکید کرد: مشکل آب یک معضل عمومی در سطح کشور است. عمده اشتغال استان قم در حوزه صنعت است و این استان یکی از استان های صنعتی کشور محسوب می شود،لذا از بخش صنعت قم حمایت خواهد شد.

شاتا

 

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: