مهلت۲روزه استاندار تهران برای ارایه تمهیدات فعالیت اصناف ومراکز آموزشی

30 آذر 1400

مهلت۲روزه استاندار تهران برای ارایه تمهیدات فعالیت اصناف ومراکز آموزشی

به گزارش ایرنا، محسن منصوری، عصر دوشنبه در جلسه هفتگی ستاد مقابله با کرونا تهران افزود: فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در تهران کارگروه آنی تشکیل و شرح جزئیات را طراحی کند و برای مدارس، دانشگاه ها، اصناف و رستوران ها اگر تمهید جدید لازم است حتما اتخاذ و در ۲ روز آینده ابلاغ کند.

وی ادامه داد: کرونا موضوع اول کشور ما است و از اولویت خارج نشده و جلسات کرونا با حضور رئیس جمهور به طور مرتب برگزار می شود و همه دستگاههای کشور درگیر این موضوع هستند.

وی با بیان اینکه از زمان روی کار آمدن دولت جدید وضعیت رسیدگی به مبتلایان به کووید ۱۹ بهتر شده و شاهد کاهش میزان فوتی ها به ۵۰ نفر هستیم گفت: در استان تهران روزانه بطور متوسط ۱۰ نفر جان خود را به دلیل کرونا از دست می دهند.

نماینده عالی دولت در استان تهران بیان کرد: باید اعلام کنم حضور ویروسی اومیکرون در تهران قطعی است و با توجه به سرعت انتشار این سویه یک رزمایش مجدد در تهران داریم و باید آرایش ویژه ای برای دستگاه‌ها در نظر بگیریم.

منصوری با بیان اینکه ابتلا در دانش آموزان و سطح جامعه کاهش پیدا کرده است، افزود: اگر کار را رها کنیم دو هفته آینده با مشکل مواجه خواهیم شد بنابراین هر دستورالعملی که لازم است برای مقابله با سویه اومیکرون در نظر گرفته و اعلام شود.

به گفته استاندار تهران، باید برای شب یلدا تدبیر جدی صورت گیرد و اگر مدیریت نشود با وجود سویه اومیکرون ممکن است خطرات جبران ناپذیری به خانواده‌ها وارد شود لذا باید شب یلدا به نوعی در این برهه کنترل شود تا آسیب نبینیم.

منصوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید مراکز واکسیناسیون را بازخوانی و سرپا نگه داریم و ظرفیت‌ها حفظ شده و در صورت نیاز افزایش دهیم تا برای واکسیناسیون دُز سوم مشکلی نداشته باشیم، موثرترین راه برای کنترل سویه اومیکرون تزریق دُز سوم است و باید رسانه ها از مردم برای تزریق دعوت کنند؛ ما هم باید این تکالیف را برای دستگاه‌ها  داشته باشیم تا دُز بوستر سریعتر انجام شود.

وی در خصوص اقدامات لازم برای بیماری یابی گفت: برای هر نوع اقدامی که لازم است چه برای بیماریابی و چه برای انتقال به بیمارستان تمهیدات لازم انجام شود.

گزارش ایرنا

 

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: