مشکل کمبود کالا‌های اساسی نداریم

24 بهمن 1400

مشکل کمبود کالا‌های اساسی نداریم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای وحیدی در بخش دیگری از سخنان خود در نگاه یک؛ گفت: ستاد تنظیم بازار که معمولاً با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزرای ذیربط تشکیل می‌شود، مرتب این قیمت‌ها را کنترل می‌کند و تلاش بر کنترل قیمت هاست.
وزیر کشور افزود: گاهی برخی پدیده‌ها پیش می‌آید مانند گرانی برنج و سیب زمینی که تلاش می‌کنند آن را کنترل کنند؛ سامانه ”بازارگام“ که وزارت جهادکشاورزی آن را راه اندازی کرد در حال توسعه است تا بتوانند کالا‌ها را با قیمت مناسب به دست مردم برسانند و تلاش‌ها از جنبه‌های مختلف در حال انجام است.
او با اشاره به اینکه برخی از قیمت‌ها بدون ضابطه رشد می‌کند، ادامه داد: اصناف موظف هستند قیمت‌ها را کنترل کنند و تلاش را باید بیشتر کرد و تلاش همگانی در حال انجام است.
آقای وحیدی با تاکید بر اینکه مشکل کمبود کالا‌های اساسی به هیچ وجه نداریم، گفت: گرانی یا باید به علت کمبود ایجاد شود یا به علت تغییر در برخی از مسائل اقتصادی، اما این‌ها اتفاق نیفتاده است و این افزایش‌های بی مورد اصولاً هیچ منطقی ندارد.
وزیر کشور افزود: سازمان تعزیرات در پی آن است که با ساز و کار‌های جدیدی بتواند با تخلفات برخورد و قدرت نظارت را بیشتر کند.
او اضافه کرد: با نظارت بیشتر و برخورد و کنترل اصناف و نظارت ستاد تنظیم بازار، امیدواریم کم کم، این قیمت‌ها کنترل شود و در برخی موارد هم کنترل شده است و ان شاءالله توسعه می‌یابد و فراگیر خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما
image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: