قیمت نانوایی‌های آزاد پز هم تغییری نکرده است

18 اردیبهشت 1401

قیمت نانوایی‌های آزاد پز هم تغییری نکرده است

مسعود زراعتکار عضو هیئت مدیره اتحادیه نان سنگک در گفتگو  با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: آخرین نرخنامه نانوایان مربوط به سال 1400 است  و قیمت جدید داده نشده اما هزینه‌های تولید در سال جاری افزایش یافته است.

وی افزود: طرح نان با کارت قرار است به زودی در زنجان آغاز شود. وضعیت قیمت نان برای نانوایان در سال جدید نیز مشخص می‌شود اما قیمت ها چه در گروه یک چه در گروه دو که نیمه یارانه ای هستند تغییری نکرده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه نان سنگک ادامه داد: در صورتی که قیمت آرد برمبنای گندم 12 هزار تومان باشد، مبلغ آرد هر عدد نان 6 هزار تومان و به احتساب هزینه های دیگر، قیمت هر عدد نان 10 هزار تومان می‌شود اما دولت برنامه ای برای تغییر قیمت نان برای مصرف کننده ندارد.

وی تصریح کرد: سه نوع آرد میان نانوایان توزیع می شود که این امر مشکلات نظارتی  برای واحد های صنفی ایجاد  کرده است و دولت به دنبال یکسان سازی قیمت آرد نانوایی ها است.

زراعتکار افزود: گروه سوم نانوایان که در یک سال گذشته ایجاد شده اند و جواز دارند، آرد دولتی و نرخ مصرف کننده به آنها داده نشده و  رها هستند که با یکسان سازی قیمت آرد تکلیف آنها نیز مشخص می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

 

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: