زنجان پایلوت اجرای طرح کارت یارانه نان می‌شود

20 فروردین 1401

زنجان پایلوت اجرای طرح کارت یارانه نان می‌شود

به گزارش ایرنا محسن افشارچی روز چهارشنبه در جلسه ای با بازرسان نظارت و کنترل بازار استان افزود: در این طرح مردم با قیمت پایین نان خود را از نانوایی ها تهیه می کنند و کارت می کشند و در ادامه یارانه نان بر حسب میزان فروش به نانوایان پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: در این طرح نانوانی ها دیگر آرد یارانه ای دریافت نمی کنند بلکه بر مبنای فروش نان، یارانه به آنها تعلق می گیرد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تورم یکی از معضلات حال حاضر کشور است، گفت: این مساله دلایل متفاوت و متعددی دارد که یکی از آنها وجود حجم نقدینگی زیاد است که دولت از راه‌های مختلف در حال کنترل این نقدینگی است.

افشارچی ادامه داد: با تسویه وجوه بدهی دولت قبلی و نیز عدم چاپ پول طی ماههای گذشته، شیب تورم یک مقدار در کشور کاهشی شده است.

وی در زمینه کنترل بازار به موضوع راه اندازی بازارهای موازی در استان اشاره کرد و افزود: سامانه های مجازی، نمایشگاههای فصلی، بازارهای هفتگی از ابزارهای ایجاد بازارهای موازی است که باعث کنترل  قیمت ها می شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه در کنار کنترل بازار، مساله نظارت بر بازار هم بسیار مهم است، گفت: نظارت جلو برخی زیاده خواهی ها و نامردی ها را می گیرد و از لحاظ روانی برای مردم ایجاد آرامش می کند.

افشارچی با بیان اینکه در سال جاری و بعد از عید نوروز به صورت خاص مساله آرد و نان در استان مورد توجه جدی قرار گرفته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه تخلفات مشخصی در این حوزه رخ می دهد باید با اقدامات موثر بتوانیم کیفیت و قیمت نان را در استان کنترل کنیم.

استاندار زنجان در پایان این جلسه بر لزوم حمایت های مشخص از بازرسان بازار تاکید کرد و گفت: در صورت بروز مسائل قضایی، بازرسان به لحاظ مسائل حقوقی باید حمایت شوند.

افشارچی به لزوم ارائه امکانات تشویقی به بازرسان بازار تاکید کرد و گفت: در حوزه پشتیبانی مالی، استخدام و تبدیل وضعیت ها هم باید امتیازات لازم به این افراد داده شود.  

ایرنا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: