رشد 56 درصدی اشتغال صنعتی در بهار 1400

27 تیر 1400

رشد56 درصدی اشتغال صنعتی در بهار 1400

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با تاکید بر تداوم رشد تولید در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی در سه ماهه نخست ۱۴۰۰، از افزایش صدور پروانه‌های بهره‌برداری در حوزه صنعت و رشد ۵۶ درصدی اشتغال در این حوزه خبر داد.

به گزارش روز شنبه از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» با اشاره به استمرار سیاست‌های این وزارتخانه در تسهیل حمایت و مانع‌زدایی از تولید، افزود: سیاست‌ها و اقدام‌های بخش دولتی در کنار همت و اراده بخش خصوصی موجب تداوم رشد و پویایی در حوزه تولید و صنعت کشور بوده است و بر اساس آمار اعلام شده توسط دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، در سه ماهه نخست امسال شاهد اتفاق‌های خوبی در حوزه صنعت و معدن بودیم.

وی با یادآوری سیاست‌های تسهیل صدور مجوزها و ابلاغیه‌های درون‌سازمانی وزارت صنعت برای حذف قوانین و مقررات مزاحم تولید، از رشد ۳۱.۸ درصدی مجوزهای تاسیس و رشد ۲۵.۳ درصدی پروانه‌های بهره‌برداری بخش صنعت در سه ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.

زرندی خاطرنشان‌کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری حدود ۱۰ هزار و ۷۱۴ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۷۱ هزار میلیارد تومان صادر شده است که موجب ایجاد ۲۸۸ هزار و ۹۶ فرصت شغلی در کشور شده است.

وی ادامه‌داد: پروانه‌های بهره‌برداری نیز نزدیک به یک‌هزار و ۵۷۲ فقره پروانه در بازه زمانی مذکور با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۶ هزار میلیارد تومان در حوزه صنعت صادر شده و ۳۹ هزار و ۵۶۶ فرصت شغلی را ایجاد کرده است./خبرگزاری ایرنا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: