رئیس کمیسیون صنایع ،معادن و مجلس شورای اسلامی: اصناف مردمی ترین بخش اقتصادی کشور هستند/ استفاده حداکثری از ظرفیت اصناف ضروریست

26 تیر 1400

رئیس کمیسیون صنایع ،معادن و مجلس شورای اسلامی: اصناف مردمی ترین بخش اقتصادی کشور هستند/ استفاده حداکثری از ظرفیت اصناف ضروریست.

رئیس کمیسیون صنایع، معادن ومجلس شورای اسلامی: اصنا مردمی ترین بخش اقتصادی کشور هستند/ استفاده حداکثری از ظرفیت اصناف ضروریست

 

رئیس کمیسیون صنایع، معادن و مجلس شورای اسلامی گفت: اصناف مردمی ترین بخش اقتصادی کشور هستند و استفاده حداکثری از ظرفیت اصناف برای رفع مشکلات اقتصادی  ضروریست.

 

عزت الله اکبری تالارپشتی در نشست امروز هیات رئیسه اتاق اصناف ایران که با حضور شهباز حسن پور رئیس فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی، سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران و دیگر اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران برگزار شده بود، اظهار کرد: در نشست امروز مسائل، مشکلات و موانع حوزه جامعه صنفی کشور مطرح شد و دیدگاه ما اینست که برای ایجاد تحول در بخش اقتصادی کشور نیاز است دولت از تصدی گری پرهیز کند و نقش هدایت و نظارتی را اعمال کند و همچنین مسائلی که مربوط به حوزه اصناف است را به بخش اصناف واگذار کنند تا نتیجه مطلوبتری حاصل شود.

 

وی با تاکید بر اینکه اصناف مردمی ترین بخش اقتصادی کشور هستند، تصریح کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی و بخش اصناف ضروریست و امیدوار هستیم دولت آقای رئیسی که خود ایشان نیز بر این مساله تاکید دارند همکاری لازم را با بخش خصوصی و اصناف داشته باشند.

 

رئیس کمیسیون صنایع، معادن و مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینکه دولت بخواهد در حوزه توزیع کالا و مباحثی چون تعیین قیمت گوشت، مرغ، تخم مرغ و… دخالت داشته باشد، اقدام ناموفقی است که در این دوره نیز شاهد آن بودیم و لازم است همه این امور به بخش خصوصی و اصناف سپرده شود و هر بخشی در حیطه و حوزه فعالیت تخصصی خود کار کند و دولت نیز حمایت های لازم را از بخش های زیر مجموعه خود داشته باشد و نقش نظارتی دولت پررنگ شود.

 

اکبری تالارپشتی افزود: اگر حداکثر استفاده را از ظرفیت بخش خصوصی، اصناف، ان جی او های صنعتی، تولیدی و معدنی و….داشته باشیم ، قطعا مشکلاتی که امروز شاهد آن هستیم را نخواهیم داشت و فعالیت های اقتصادی به شکل بهتری عمل خواهند کرد و از میزان مشکلات کاسته خواهد شد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: