دولت با انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت، فقط یک وزیر به مجلس معرفی می‌کند

11 تیر 1401

دولت با انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت، فقط یک وزیر به مجلس معرفی می‌کند

علی جدی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: طبق آیین نامه داخلی مجلس اگر وزارتخانه‌ای به دو بخش تقسیم شود به دلیل تغییر ماهیت کاری وزارتخانه قبلی و تبدیل آن به دو وزارتخانه باید دو وزیر جدید برای وزارتخانه های منتزع شده معرفی شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود :در این شرایط منعی برای معرفی مجدد آقای فاطمی امین برای وزارت صنایع وجود ندارد و دولت می‌تواند ایشان را مجددا برای تصدی وزارت صنایع به عنوان وزیر در شرایط جدید معرفی کند و یک وزیر هم برای وزارت بازرگانی معرفی شود.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: با این وجود البته دولت می تواند در لایحه‌ای که برای انتزاع وزارت صنایع و معادن و بخش بازرگانی از یکدیگر ارائه می‌دهد این موضوع را هم لحاظ کند که می خواهد یک وزیر معرفی کند یا دو وزیر جدید.

وی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب در صورتی که دولت بخواهد می‌تواند این موضوع را در لایحه انتزاع بخش بازرگانی از وزارت صمت لحاظ کند که وزیر صنعت معدن و تجارت آقای فاطمی امین باشد و به کار خود ادامه دهد و دولت تنها یک وزیر برای بخش بازرگانی برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: