در جشن تجلیل از صنعتگران، معدن کاران و اصناف اراک مطرح شد؛

13 تیر 1401

در جشن تجلیل از صنعتگران، معدن کاران و اصناف اراک مطرح شد؛

به گزارش شاتا، محمدمهدی برادران تصریح کرد: بر اساس دستور وزیر صمت در حوزه شرکت شهرک‌های صنعتی، تمام دفاتر تخصصی علاوه بر صنایع به اصناف نیز خدمات ارائه می‌کنند و امید است ایجاد شهرک صنعتی صنفی در استان مرکزی نیز دنبال شود.

وی اضافه کرد: برای مثال با برگزاری میز خدمت در استان اصفهان، مشکل ۵۱۵ واحد صنعتی و تولیدی رفع شد که این مهم در استان مرکزی نیز برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی اجرا می‌شود.

معاون وزیر صمت بیان کرد: فضای کسب‌وکار با چالش‌ها و مشکلاتی روبه‌رو است و موانع زیادی نیز وجود دارد، اما یکی از مشکلات، ناترازی در شرایط اقتصادی است به این معنی که در برخی موارد نتوانسته‌ایم زنجیره را تکمیل کنیم.

برادران اضافه کرد: در صنایع بالادستی پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته، اما سهمیه برای صنایع پایین‌دستی کم است، اگر سهمیه مواد پتروشیمی افزایش یابد، ظرفیت تولید نیز افزایش ۲ برابری خواهد داشت.

وی با تأکید بر توجه به موضوع قاچاق کالا تأکید کرد: در کنار کارخانه‌های خوب و استاندارد که سبب بی‌نیازی از واردات می‌شوند، افراد متخلف نیز وجود دارند، برای مثال فردی، کمک‌فنر دست‌دوم را به‌عنوان کمک‌فنر نو توزیع می‌کرد، اصلاح این فضاها و حذف این افراد که سبب فاصله بین توزیع و تولید می‌شود، نیازمند زمان است.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت یادآور شد: اصلاحات ساختاری که وزارت صمت با کمک مجلس شورای اسلامی آغاز کرده است، سبب غفلت از واحدهای تولیدی نمی‌شود و این واحدها همواره موردتوجه هستند.

گفتنی است در پایان این مراسم از برخی واحدهای صنعتی و تولیدی و صنفی استان مرکزی تقدیر شد.

شاتا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: