حمایت از بانوان کارآفرین و صنعتگر در طرح ویژه جهادکالا

9 خرداد 1401

حمایت از بانوان کارآفرین و صنعتگر در طرح ویژه جهادکالا

تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره جهادکالا گفت: تولیدکنندگان لوازم خانگی ایرانی با هدف حمایت از خانواده‌ها و همچنین مشارکت در طرح ملی جهیزیه در طرح جهادکالا گرد هم آمده‌اند که الگوی ارزشمندی در اقتصاد کشور است.

به گزارش ایرنا، «مریم سلطانی» با بیان اینکه تجربه بی‌نظیر و بی‌سابقه‌ای است که صدها تولیدکننده ایرانی محصولات خود را در یک مجموعه عرضه کنند، افزود: اگرچه طرح جهادکالا نگاه حمایتی نسبت به همه تولیدکنندگان لوازم خانگی دارد، اما با نگاه تشویق زنان برای ورود به فعالیت‌های اقتصادی، بانوان صنعتگر به طور ویژه و خاص مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه فضای کسب‌وکار در کشور ما با موانعی متعددی روبرو است و این موانع برای زنانی که قصد ورود به عرصه‌های اقتصادی دارند بیشتر است، تصریح کرد: با اقدامی جهادی و در راستای منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌کنیم بخشی از این موانع را به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده حذف کنیم.

رییس هیات مدیره جهادکالا خاطرنشان کرد: حذف حلقه‌های زائد در زنجیره تامین و توزیع لوازم خانگی از یک سو موجب می‌شود تا کالا با قیمتی واقعی و مناسب به دست مصرف‌کننده برسد و از طرفی ضمن ایجاد بازاری مناسب برای تولید ایرانی، با بازگشت سریع نقدینگی به بنگاه‌ها به حل مشکل تامین منابع مالی ایشان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه احترام و توجه به نهاد خانواده اصلی انکارناپذیر در باورهای ملی و مذهبی است، اظهار داشت: طرح ملی جهیزیه ایرانی اندیشمندانه تدوین و تبیین شده است و انتفاعی دوسویه دارد که در عین کمک به زوج‌های جوان برای خرید لوازم خانگی موردنیاز با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، نقش موثری در رونق گرفتن صنعت کشور دارد.

سلطانی ادامه داد: میدان جهاد کالا تنها محدود به خرید جهیزیه نیست و تمامی اقشار می‌توانند برای خرید انواع لوازم خانگی به‌صورت نقدی و اعتباری از این فرصت استفاده کنند.

سلطانی با دعوت از تولیدکنندگان لوازم خانگی برای مشارکت در طرح جهاد کالا، افزود: جهادکالا تنها بستری برای عرضه کالا نیست و برای آن مأموریت‌هایی ارزشمند تعریف شده است، از جمله کمک به تولیدکنندگان برای تأمین مواد اولیه، نقدینگی، بازار فروش اعم از بازار داخلی و خارجی و همچنین ایجاد فرصت هم‌افزایی میان بنگاه‌های کوچک و متوسط تا بتوانند تحت عنوان یک برند فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: واحدهای کوچک و متوسط که امکان ایجاد برند و پرداخت هزینه‌های سنگین تبلیغات و بازاریابی را ندارند، با قرارگرفتن در کنار یکدیگر و تولید محصول تحت عنوان یک برند می‌توانند این نقطه‌ضعف را مرتفع سازند.

سلطانی با بیان اینکه بسیاری محصولات ایران در حوزه لوازم خانگی توان رقابت در بازارهای منطقه‌ای و جهانی را دارند، گفت: یکی از اقدامات جهاد کالا فراهم کردن زیرساخت‌های صادراتی برای این دسته از تولیدکنندگان است تا با دسترسی به بازاری فراتر از بازار داخلی امکان توسعه بنگاه و فعالیت برای ایشان فراهم شود.

وی اظهار داشت: خانواده‌ها برای خرید از جهاد کالا علاوه بر مراجعه به محل برگزاری جشنواره فروش که در نمایشگاه بین‌المللی تهران مستقر شده است، می‌توانند از طریق سایت جهادکالا به صورت غیرحضوری و آنلاین کالای مورد نظر خود را سفارش داده و خریداری کنند.

ایرنا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: