تنظیم بازار با استفاده از ظرفیت اصناف و اتاق‌های تعاون و بازرگانی بانک مرکزی به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی را تأمین کند

19 مهر 1400

تنظیم بازار با استفاده از ظرفیت اصناف و اتاق‌های تعاون و بازرگانی بانک مرکزی به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی را تأمین کند

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، جلسه ستاد تنظیم بازار عصر امروز (یکشنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در این جلسه بر ضرورت نظارت مستمر بر وضعیت بازار و رفع برخی نابسامانی‌ها در تأمین مایحتاج ضروری مردم تأکید کرد و گفت: باید علاوه بر برنامه‌های کوتاه‌مدت، به دنبال اصلاح ریشه‌ای مشکلات و مسائلی باشیم که موجب نوسانات قیمتی در بازار می‌شود به‌گونه‌ای که رضایتمندی مردم را در پی داشته باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور، دستگاه‌های متولی تنظیم بازار را ملزم کرد تا طرحی جامع و قابل اجرا برای مدیریت و ثبات بازار تهیه و به جلسه آینده ستاد ارائه کنند.

مخبر از بانک مرکزی نیز خواست نسبت به تأمین به موقع ارز کالاهای اساسی اهتمام ویژه داشته باشد تا دستگاه‌های متولی تأمین کالاهای اساسی بتوانند بهتر به وظایف خود در این خصوص عمل کنند.

استفاده حداکثری از ظرفیت اتاق تعاون و همچنین اصناف، انجمن‌های صنفی و اتاق بازرگانی برای ساماندهی بازار از دیگر موضوعات مورد تأکید در این جلسه بود.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس اتاق تعاون ایران نیز حضور داشتند، گزارش‌هایی از میزان واردات و تأمین کالاهای اساسی در کشور ارائه شد.

در این نشست همچنین راهکارهای تأمین و توزیع مناسب اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و نیز نحوه نظارت بر روند توزیع کالاها با قیمت مصوب مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

خبرگزاری آنا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: