با امضای تفاهم‌‎نامه بین دانشگاه تهران و گروه صنعتی گلرنگ؛ مرکز توسعه رهبران کسب و کار استاد محمدکریم فضلی ساخته می‌شود

10 اردیبهشت 1401

با امضای تفاهم‌‎نامه بین دانشگاه تهران و گروه صنعتی گلرنگ؛ مرکز توسعه رهبران کسب و کار استاد محمدکریم فضلی ساخته می‌شود

به گزارش ایلنا، مهدی فضلی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی گلرنگ، در این مراسم اظهار داشت: 13 سال پیش در مراسم تولد بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ، ایشان وقتی دعاهای زیبای همکاران را درباره سلامتی و طول عمرشان شنیدند تشکر کردند و گفتند برای من امروز طول عمر خیلی مهم نیست؛ آن چیزی که مهم است این است که ما 100 هزار نفر همکار در مجموعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: آن روز سه هزار نفر بودیم و امروز بعد از گذشت 13 سال، رشدی 15 برابری را تجربه کرده‌ایم و در گروه صنعتی گلرنگ 45 هزار همکار هستیم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا سال 1410 قولی را که به بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ داده‌ایم محقق کنیم و 100 هزار نفر همکار در مجموعه داشته باشیم.

دکتر فضلی با بیان اینکه گروه صنعتی گلرنگ در حال برنامه‌ریزی برای پیوستن به یکی از 500 شرکت برتر جهان است، ادامه داد: امیدواریم این شجره طیبه که امروز بنیان نهاده می‌شود بتواند در آینده نه چندان دور به عنوان یکی از مراکز مطرح در ساخت رهبران کسب‌وکار کشور عزیزمان به بهترین نحو ممکن تجلی پیدا کند و بتواند در افزایش  GDP و افزایش بهره‌وری در سطح کشور تاثیرات به‌سزایی داشته باشد و الگویی باشد که دیگران هم بتوانند از آن به‌خوبی استفاده کنند.

در ادامه این مراسم، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران، گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی ما در رشته مدیریت، این است که علاوه بر تلاش‌های علمی که در جای خود بسیار ارزشمند است، در بخش عملی هم قوی عمل کنیم و تئوری و عمل با هم آمیخته باشند. امروز شاهد آغاز ساخت مرکزی هستیم که می‌تواند این دغدغه‌ قدیمی را برطرف کند.

وی ادامه داد: مرکز توسعه رهبران کسب‌وکار انشاءالله به گونه‌ای عمل خواهد کرد که در گام نخست، استعدادیابی رهبران کسب‌وکارهای کارآفرینانه را شاهد باشیم و سپس آزمایشگاهی باشد که افراد مستعد بتوانند جنبه‌ رهبری خود را در یک فضای مطمئن به آزمون بگذارند.

همچنین طاهر روشندل اربطانی رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، در این مراسم بیان کرد: رخدادی که امروز شاهدش هستیم می‌تواند آغازگر تحولی شگرف در پیوند صنعت و دانشگاه باشد که حلقه‌ مفقوده‌ای در زمینه‌ پیشرفت و توسعه است.

وی اظهار امیدواری کرد در سایه‌ چنین برنامه‌هایی، همبستگی و هم‌افزایی بین صنعت و دانشگاه بیشتر شود و از برکات آن جامعه‌ ما بهره‌مند گردد.

در ادامه این مراسم و به منظور تاسیس مرکز توسعه رهبران کسب‌وکار استاد محمد کریم فضلی، با حمایت گروه صنعتی گلرنگ، تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه تهران و گروه صنعتی گلرنگ امضاء شد. این تفاهم‌نامه به امضای دکتر مهدی فضلی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران رسید.

بنابر این گزارش، مرکز توسعه رهبران کسب‌وکار با سه هدف عمده ساخته می شود که شامل ” به طور اختصاصی برای گروه صنعتی گلرنگ مجموعه‌ای از مدیران شایسته با مهارت‌های رهبری همه جانبه پرورش دهد”، “مدیران آینده‌ شرکت‌های ایران را تربیت کرده و رشد دهد، به نحوی که سازمان‌ها با اطمینان از کیفیت، مدیران خود را از دانش‌آموختگان این مرکز انتخاب کنند” و “به مدیران کنونی و اعضای هیئت مدیره دستگاه‌ها و سازمان‌ها و شرکت‌ها، خدمات آموزشی و بینش‌افزایی و مهارت‌افزایی ارائه دهد”، می شود.

کلنگ زنی مرکز توسعه رهبران کسب‌وکار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و صرف افطار پایان بخش این مراسم بود.

ایلنا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: