بازسازی تیمچه حاجب الدوله و بازار تهران در دستور کار قرار گرفت

9 اسفند 1400

بازسازی تیمچه حاجب الدوله و بازار تهران در دستور کار قرار گرفت

به گزارش برنا؛ جلسه بررسی و رسیدگی به وضعیت بازار و تیمچه حاجب الدوله با حضور حسین نظری، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری، عیسی فرهادی فرماندار تهران، امیر یزدی شهردار منطقه 12، داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی، جانفشان مدیر کل اداره کل میراث، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، آرام معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، نمایندگان دادستانی و اوقاف و تعدادی از مدیران شهرداری تهران برگزار شد.  

حسین نظری در این جلسه ضمن تشکر از سازمان آتش نشانی در اطفاء حریق تیمچه حاجب الدوله گفت: حضور به موقع آتش نشانان و تلاش هایشان در این حادثه قابل تقدیر است و اگر مدیریت صحنه به خوبی انجام نمی شد، به طور حتم خسارت های جبران ناپذیری متحمل می شد.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بر مسئولیت‌پذیری و پیگیری تاکید دارند. بنابراین اگر در انجام کارها این دو اصل را انجام دهیم، به نتیجه می رسیم. مردم در گام اول شهرداری را پاسخگو می دانند و ما باید در تمام امور شهری پاسخگوی مردم باشیم.

در ادامه این نشست عیسی فرهادی، فرماندار تهران، با اشاره به اینکه بازار تهران هویت پایتخت است، گفت: در مدیریت بحران دو بخش پیشگیری و مدیریت حین وقوع بحران اهمیت دارد، پس حضور شهرداری در این بخش بسیار قانونمند است.

وی افزود: برای تصمیم گیری های بهتر نشست هایی با حضور میراث فرهنگی، اصناف، فرمانداری، شهرداری و با محوریت معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران برگزار شود تا دستگاه های مربوطه همکاری های لازم را انجام دهند.

در پایان این جلسه مقرر شد؛ برای تسهیل در رسیدگی به وضعیت بازار تهران و تیمچه حاجب الدوله با همکاری سازمان میراث فرهنگی، آتش نشانی و فرمانداری مجوزهای لازم صادر و جهت الزام اجرای دستورالعمل های آتش نشانی اقدامات لازم توسط دادستانی انجام شود. همچنین رفع سد معبر در مشاعات توسط شهرداری و ساماندهی و ایمن سازی شالتر، کابل ها و پست های برق دفنی در بازار توسط اداره برق در دستور کار قرار گرفت.

گفتنی ست؛ تیمچه حاجب‌الدوله یکی از بازارچه‌های اطراف سبزه میدان و از معروف‌ترین تیمچه‌های بازار تهران است که معماری تاریخی دارد. این تیمچه صبح روز 23 بهمن به دلیل اتصال شبکه برق جنب بازار کفاشان تهران دچار آتش سوزی شد که در این حادثه 30 باب مغازه دچار خسارت شدند.

برنا

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: